Münih'te korona virüsü

Münih'te korona virüsü

"Bu kişiler şu an aramızda dolaşıyor ve virüsü bulaştırıyor"

Koronalı 900 kişi aramızda dolaşıyor!    

Koronavirüs vaka sayılarının rekordan rekora koştuğu Almanya'da test sonucu pozitif çıkan 900 kişiye hKoronalı 900 kişi aramızdaaber ulaştırılmadı.

"Bu kişiler şu an aramızda dolaşıyor ve virüsü bulaştırıyor" şeklinde idda var.

*VAKALARDA AZALMA BEKLERKEN...

Almanya, otoyollarda dönüş yolunda olan tatilciler için koronavirüs test merkezleri kurdu. Bu merkezlerde şimdiye dek 85 bin kişiye test uygulandı ancak 44 bin test sonucu kişilere bildirilmedi.

*BAVYER EYALETİ SAĞLIK BAKANI HUML

Bavyera Eyaleti Sağlık Bakanı Melanie Huml (CSU), eyalet sınırları içerisinde yapılan ve sonucu ulaştırılmayan testlerden 900'ünün pozitif olduğunu duyurdu.

 * VAKA SAYILARI PATLAYACAK

("MASKESIZ GİRİLMEZ!" SOSYAL MESAFEYE DIKKAT,UYARI LARI,NERDE İSE HER YERDE.

BAKAN Huml'un bu açıklaması memleket,ülkede şok etkisine sebep oldu.

Bu, 900 kişinin test sonucundan haberdar olmaması ve karantinaya da girmemeleri, ülkede vaka sayısının kısa sürede çok daha fazla artacağını gösterdi. Bakan Huml, "Test sonucunun iletilmesiyle ilgili bir sorun var. Bu beni çok sinirlendiriyor" dedi, ancak ağır eleştiriden kurtulamadı.

İSTİFALARI İSTENİYOR.

Bavyera Eyalet Başbakanı Söder,açıklamalarda bulundu.
BAKAN Huml gibi eleştirilerin hedefi olan Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, Schleswig Holstein Eyaleti'ne yapacağı iki günlük ziyareti iptal etti.

Skandalın boyutunun farkında olan Söder, Twitter hesabındaki paylaşımında, "Bu çok ama çok can sıkıcı. Hemen düzeltilmeli ve bir daha olmamalıdır" dedi.

Muhalefet partileri Söder ile Bakan Huml'un istifasını istedi.

ÖZEL ŞİRKETE DEVREDECEKLER
Bakan Huml, önce test sonucu pozitif çıkanların ardından da negatif sonuç alanların bilgilendirileceğini belirtti.

Bakan, bundan sonra test işlemlerinin büyük ölçüde özel şirketlerce yapılacağını, şirketlerle test sonuçlarının 48 saat içinde bildirilmesi üzerinde anlaştıklarını söyledi.

BİR GÜNDE 1445 VAKA
ALMANYA'da son olarak bir günlük vaka sayısı 1445'e çıktı. Almanya'da toplam vaka sayısı ise 219 bin 964'e yükseldi.

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 4 artarak 9 bin 211 oldu. İyileşen hasta sayısı ise 199 bin 500 olarak kayıtlara geçti.

* * * 

ÖTE YANDA,TÜRK BİLİM ADAMİ AÇIKLAMA YAPTI.

Aşı,Ekim ayına hazır.

Türk bilim adamı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu BioNTech, koronavirüs aşısı için ekim ayında onay isteyeceğini duyurdu

 ONAY İSTEYECEKLER
DÜNYAYA karabulut gibi çöken koronavirüse aşı ile çare aranırken, Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucusu olduğu BioNTech şirketi umutlandıran bir gelişmeyi açıkladı.

BioNTech ve ABD merkezli Pfizer, aşı için sonbaharda onay isteyeceklerini duyurdu. İki şirket, ekimde pazar onayı başvurusu yapmayı ve sonrasında aşıyı pazara sunmayı hedeflediklerini bildirdi.

AŞI,30 BİN KİŞİDE DENENDİ
BİONTECH ve Pfizer, klinik testler için temmuz ayının sonunda 30 bine yakın katılımcıyla aşı üzerine küresel bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Şahin, elde ettikleri BNT162b2 etken maddesinin test edildiğini ve olumlu neticeler aldıklarını duyurdu. BioNTech ve Pfizer, İngiltere, ABD, Japonya ve Kanada ile 250 milyondan fazla doz aşı için anlaşma imzalamıştı.

Haber; Akbaba,Metehan Sakaoğlu,München.14.08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın