Mücadele azmi patron yaptı

Mücadele azmi patron yaptı

Öğretmeninin sözlerinin kendisini hem üzdüğünü

BAŞARILAR,TESADÛFİ DEĞİLMücadele azmi patron yaptıDIR.

 

Üç defa felç geçirdi, her defasında ayağa kalkmayı başardı. Yüzlerce genci meslek sahibi yapan Nilüfer Aktaş, mücadele azmi ve başarısıyla kadınlara örnek oldu

 

ÖĞRETMENİ TARAFINDAN DIŞLANDI
Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Nilüfer Onay Aktaş (52), başarı hikâyesiyle adından söz ettiriyor. Derslerinin çok iyi olmasına rağmen ortaokul sıralarında "Ya git kuaför ol ya da bir işte çalış" denilerek dışlanan Aktaş, bugün yüzlerce genci meslek sahibi yapması, 14 kadını istihdam etmesiyle öne çıkan iş kadınları arasında yer alıyor.
25 YILDIR HİZMET VERİYOR
Öğretmeninin sözlerinin kendisini hem üzdüğünü hem de hırslandırdığını söyleyen Aktaş, "Bir süre muhasebe bürosunda çalıştım. 'Bu iş tam bana göre' dedim. İşyeri değiştirdikten sonra eski patronum büroyu devredeceğini söyledi. Üç kadın büroyu devraldık. Tamamı kadın 14 kişi, 25 yıldır muhasebe ve danışmanlık hizmeti veriyoruz" dedi.
ÖDÜLLE ONURLANDIRILDI
İşyerinde 25 yıldır gençlere meslek eğitimi verdiğini belirten Zonguldaklı Aktaş, "Duisburg Sanayi ve Ticaret Odası arayıp 'Size ödül vermek istiyoruz' dedi. Şaşırdım, bir o kadar mutlu oldum. Ödül töreni çok gururlandığım andı. Türk kadını yılmaz, güçlü durur, her şeye rağmen pozitif düşünürse başarılı olur. Problem mücadeleyle aşılır" diye konuştu.
'MÜCADELEYİ BIRAKMADIM, HAYAT DEVAM EDİYOR'
2017 yılında üç kez üst üste felç geçirdiğini ifade eden Nilüfer Onay Aktaş, "Uzun süren rehabilitasyon sürecim oldu. Koltuk değnekleriyle tedavilere gittim. Sonra, 'Nilüfer ayağa kalk. Ailen, kızın, kocan, evin, anne-baban var ve onların sana ihtiyacı var' dedim. Tekrar mücadeleye başladım. Çok şükür durumum şimdi iyi. Hayat devam ediyor" dedi.

İbrahim Taş/8.5.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın