Meşhur Komedi

Meşhur Komedi

Ünlü komedyene İsrail linçi

KAYA YANAR'I YAKMAK İSTEDİLER!Ünlü komedyene İsrail linçi

TÜRK ASLLI KAYA

Almanya'nın en ünlü komedyenlerinden olan Kaya Yanar, İsrail'i eleştirince linçe uğradı. Yanar’ın İsrail’in soykırımını gündeme getirmesi, komedyeni bir anda hedef tahtasına koydu

İSRAİL'İ TOPA TUTTU
Ünlü komedyen Kaya Yanar'ın linçe uğramasının nedeni ise İsrail'in Filistin'e saldırılarını eleştirdiği 21 dakikalık bir video oldu. İsrail'i Filistin halkına karşı kıyım yapmakla suçlayan Kaya Yanar, Alman basını ve İsrail lobisi tarafından "Filistinliler'i genel olarak kurban gibi göstermek" şeklinde garip bir gerekçeyle suçlandı.

MASUMLAR KATLEDİLİYOR
Videosunda İsrail'in yalanlarını tek tek sıralayan Kaya Yanar, İsrail'in uluslararası hukuku her gün çiğnediğine ve binlerce masumu öldürdüğüne dikkat çekti. İsrail'in sürekli dezenformasyon ve yalan haber yaydığını söyleyen Yanar, "İsrail'in saldırıları orantısızdır" diyerek, ateşkes çağrısında bulundu.

ABD VE İSRAİL YALANCI
YANAR videosunda Dr. Mads Gilbert'in ölü sayısının sorgulanmasıyla ilgili, "Bu dezenformasyon kampanyasının bir parçası. Filistinlilerin her söylediğinin yalan, ABD ve İsrail'in dediği her şeyin doğru olduğu algısı yayılıyor. Halbuki tam aksi söz konusu. Dünyada öldüğünü kanıtlamak zorunda olan tek millet Filistinlilerdir" sözlerine de yer verdi.


İSRAİL'İN SINIRI NEREDE?

ÖRNEKLERLE İsrail'in yaydığı yalanları deşifre eden Yanar, İsrail'in sürekli genişlemesini de konu ederek, "İsrail'in var olma hakkı var da, bu İsrail'in sınırı nerede?" diye sordu. Yanar gerçekleri söyleyince, eleştiri oklarının hedefi oldu. Basın ve İsrail lobisi Yanar'ı "tek taraflı" olmakla suçladı, bunun mizah özgürlüğü değil, antisemitizm olduğunu iddia etti.

Fatih Yılmaz/09.02.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın