MESAJI SİLMEK ZORUNDA KALDI

MESAJI SİLMEK ZORUNDA KALDI

Övmek isterken ırkçılıkla suçlandı

TAKTIREDEYİM  DERKEN,SUÇLANDI

Övmek isterken ırkçılıkla suçlandı

Federal Meclis Başkan Yardımcısı Eckardt, Almanya'nın maçı sonrası, göçmen kökenli millileri övmek için tweet attı. Eckardt’ın paylaşımı ırkçılık olarak yorumlandı.

Yanlış anlaşılan Eckardt, özür dilemek zorunda kaldı

Futbol Şampiyonası'nda Almanya'nın Macaristan'ı 2-0 yendiği karşılaşma sonrası Federal Meclis Başkan Yardımcısı Katrin Göring Eckardt, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Eckardt paylaşımına, "Bu takım gerçekten harika. Bir an için sadece beyaz Alman oyuncuların olduğunu hayal edin" yazdı.

MESAJI SİLMEK ZORUNDA KALDI
Eckardt, paylaşımının ardından ırkçılıkla suçlandı, linç edildi. Tepki üzerine mesajını silen Yeşiller Partili Eckardt, yeni mesajında "İfade tarzım için özür dilerim. Almanların yüzde 21'inin milli takımda daha fazla 'beyaz' olmasını istemesi beni üzdü. Bu takımla gurur duyuyorum ve hala yüzde 21'i kazanabileceğimizi umuyorum" ifadelerini kullandı.


WDR'İN ANKETİNE ATIFTA BULUNDU
WDR televizyonunun bu ayın başında spor programı için yaptırdığı anketten her beş Alman'dan birinin milli takımda daha fazla beyaz oyuncu görmek istediği sonucu çıkmıştı. Bu araştırma büyük tepkiye neden olmuştu. Eckardt da bu ankete gönderme yapıp paylaşımda bulundu, ancak İlkay Gündoğan gibi göçmen kökenli futbolcuları övmek isterken ırkçılıkla itham edildi.

Fatih Yılmaz/21.6.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın