Merkel'den uyarı geldi

Merkel'den uyarı geldi

Almanya'nın Irak'ın yanında olduğunu ifade eden Merkel

Türkiye'den sonra,Merkel de;

DEAŞ,TEHDİT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin'de, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile yapacağı görüşme öncesinde ortak basın toplantısı düzenlendi.

DEAŞ KONUSUNU TÜRKİYE DE AÇIKLAMA YAPMIŞ,BİR KAÇ DEAŞ ÜYESİ YAKALANMIŞTI.

Almanya'nın Irak'ın yanında olduğunu ifade eden Merkel, ülkenin istikrara kavuşması, ekonomi ve güvenlik konularında Irak’a destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

DEAŞ ile mücadelenin bitmediğini vurgulayan Merkel, “DEAŞ, bölgede ve bölgenin dışında bir tehdit olmaya devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

IRAK'I BU HALE GETİREN DE,USA/ABD İDİ... "SİZE DEMOKRASI,HÜRRİYETİ GETİRİYORUZ!",DİYEREK İŞGAL EDİLMİŞTİ.

Merkel, Almanya’nın NATO ve DEAŞ karşıtı koalisyon kapsamında Irak'ın istikrarına destek vermeyi sürdüreceğinin altını çizdi.

Irak hükümetinin reform yapma isteğinden memnuniyet duyduğunu aktaran,Başbakan Merkel, Irak'ta erken seçim tarihi olan 2021 Haziran’ın öne çekilmesinin de insanların devlet kurumlarına güvenini artırabileceğini ifade etti.

Merkel,Kazımi ile ekonomik, bölgesel ve güvenlik konularını ele alacakları bilgisini paylaştı.

Enerji altyapı alanına yatırım yapma çağrısı.

Irak Başbakanı Kazımi de Almanya'nın DEAŞ’a karşı verdiği mücadeleye ve bölgede istikrarı sağlamaya dönük çabalarına değer verdiklerini söyledi.

Almanya'nın, ülkenin yeniden inşasında ve DEAŞ’a karşı mücadelede Irak'ın yanında olduğunu belirten Kazımi, sığınmacılar ve ülke içinde yerlerinden edilenlerle ilgili konular gibi birçok alanda da Almanya ile iş birliği yapmak istediklerini ifade etti.

Hükümetin, başta ekonomi ve mali konular olmak üzere bir reform gündemi belirlediğine işaret eden Kazımi, “Bunu ‘beyaz sayfa’ olarak adlandırdık. Bu reform gündemi, çok iddialı bir gündem. İçinde ekonomiyle ilgili birçok unsur var.” dedi.

Kazımi, Alman şirketlerini, “Irak'ta özellikle de enerji altyapı alanına yatırım yapmaya” çağırdı.

PETROL,GÜNCELİĞİNİ KORUYOR. ALMANYA!DA PETROLU  LİBYA'DAN TEDARİK EDİYORDU.

ŞİMDİLERDE,LİBYA'NIN DURUMU MALUM.

 MERKEL'DEN,DEAŞ UYARISI..

Derleyen;YeniyurtHaberAjanı.Berlin,München;20.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın