Merkel'den açıklama

Merkel'den açıklama

Bunca mültecileri kucaklayan Türkiye

Merkel'den İdlib açıklaması; Ateşkese ihtiyacımız var

Almanya Başbakanı Merkel, "(İdlib'de) Ateşkese ihtiyacımız var.

Şu anda Türkiye sınırında bulunan yüz binlerce Suriyeli için güvenli bölgeye ihtiyacımız var."dedi.

Merkel'den İdlib açıklaması: Ateşkese ihtiyacımız var

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel,İdlib'de ateşkese ve Türkiye sınırında bulunan yüz binlerce Suriyeli için güvenli bölgeye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Merkel, 11. Uyum Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında,Türkiye-Yunanistan sınırında bulunan düzensiz göçmenler ve İdlib’deki duruma ilişkin açıkla malarda bulundu.

Son günlerde yaşananların Avrupa Birliği (EG) ile Türkiye arasındaki göçmen mutabakatın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğine işaret eden Merkel, "Türkiye'nin çok sayıda mülteciyi kabul ederek önemli katkılarda bulunduğunu" açıkladı.

Merkel, İdlib'de yaşananlardan dolayı Türkiye'deki durumun ciddi şekilde etkilendiğini dile getirdi.

"Yüz binlerce Suriyeli için güvenli bölgeye ihtiyacımız var"

Son haftalarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ve kendisinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeler yaptığını hatırlatanMerkel, "(İdlib’de) Ateşkese ihtiyacımız var. Şu anda Türkiye sınırında bulunan yüz binlerce Suriyeli için güvenli bölgeye ihtiyacımız var." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Merkel, 3 milyondan fazla Suriyeli, yaklaşık 1 milyon Afganlı ve İranlı mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'deki durumun İdlib'deki gelişmelerden dolayı zorlaştığını anlayabildiğini ifade etti.

( ERDOĞAN,BATI'NIN GÖÇMENLER KONUSUNDA,YARDIMCI OLMALARINI İSTEMİŞ.İŞTE ALMAN HAERİN ORJINALI.)

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmelerde,Suriye tarafındaki mülteciler için insani yardım, ateşkes ve Türkiye için ek yardım konularını ele aldığını aktaran Merkel, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın (Avrupa'dan) yeterince destek görmediğini düşündüğünü aktardı.

MERKEL KONUŞMALARINA DEMAMLA...

Merkel, bundan dolayı Türk hükumetinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa’dan daha çok şey beklemelerini anlayabildiğini yineleyerek, ancak bu memnuniyetsizliğin mültecilerin üzerinden gösterilmesini kabul edilemez bulduğunu belirtti. Türkiye’nin özellikle İdlib konusunda büyük bir görevle karşı karşıya kaldığını dile getiren Merkel, Türk hükümetiyle mülteciler konusunda görüşmek gerektiğini de kaydetti.

BAZI PARAZITLERDE,ERDOĞAN'NİN KÖÇMENLERİ BAHANE EDEREK,BATI'YA BASKI YAPTIĞINI İLERİ SÜRENLER VAR.

Basına yansıyan haberler. 02.03. 2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın