Memleketi Adana'ya Geldiğinde

Memleketi Adana'ya Geldiğinde

Marçin, her yaz düzenli olarak babasıyla birlikte

MEMLEKETİNE GELDİ,DEPREMZEDELER KOŞTU

Polonya'da yaşayan 55 yaşındaki restoran zinciri sahibi Hasan Marçin, 44 yıldır her yaz tatil için geldiği Adana'ya bu defa aynı minibüsle depremzedelere yardım için geldi.

Adana'dan 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya'ya giden Hasan Marçin, 20 yıl önce yerleştiği Polonya'da restoran zinciri kurdu.

Marçin, her yaz düzenli olarak babasıyla birlikte 44 yıldır kullandıkları minibüs ile memleketine gelmeyi ihmal etmedi. Kahramanmaraş merkezli depremin oluşturduğu yıkımı televizyon ekranlarından takip eden Marçin, afetzedelerin acısına kayıtsız kalamayarak arkadaşları arasında yardım kampanyası başlattı. Deprem bölgelerindeki AFAD depolarına 2 tır dolusu insani yardım malzemesi gönderen Marçin daha sonra bölgeye gitmek için baba yadigarı 44 yıllık minibüsünün bakımlarını yaptırdı. Marçin, minibüsün dışına Polonya ve Türk bayraklarının yanı sıra depremin simge görsellerini de yapıştırdı. Minibüsünün arkasına çocuklar için futbol topu ve çikolatalar yükleyen Marçin, 6 günde Hatay'a ulaştı.

Fatih Keçe /Serkan Çetinkaya/6.04.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın