Memleket Haberleri

Memleket Haberleri

Bu arada Alman tv.radyolarına göz atıyor,kulak veriyoruz.

Başkan Erdoğan'dan dikkat çeken Mavi Vatan mesajı!

Ecdadın o sözlerini hatırlattı        Son dakika: Başkan Erdoğan'dan dikkat çeken Mavi Vatan mesajı! Ecdadın o sözlerini hatırlattı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan,"Preveze Deniz Zaferi’nin "Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü' nedeniyle bir mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında,Doğu Akdeniz'e atıfta bulundu.

Erdoğan, "Bugün dünyada kendi savaş gemisini milli imkânlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olarak Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz. " dedi.

TARİHÎ HATIRLATMA,HAFIZALARI TAZELEME.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında,dikkat çeken ifadeler kullandı.

ERDOĞAN'DAN,MAVİ VATAN VURGUSU

Erdoğan mesajında, "Son dönemde dünyada ve özellikle Akdeniz'de yaşanan hadiseler, bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini göstermektedir. Mavi Vatanımızı savunmanın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz bir inançla devam etmekteyiz.

"Hazır ol cenge, ister isen sulhu salah" diyen ecdadımıza kulak vererek, ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışı, huzuru, güvenliği daim kılmakiçin ordumuzun tüm unsurlarını olduğu gibi Deniz Kuvvetlerimizi de yerli ve milli imkân ve kabiliyetlerle donatmaktayız." ifadelerine yer verdi.

"DENİZ KUVVETLERİMİZİ GÜÇLENDİRMEYİ SÜRDÜRMEKTEYİZ"

Başkan Erdoğan mesajında, "Bugün dünyada kendi savaş gemisini milli imkânlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olarak Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz.Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü'nde vatan için mücadele eden bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anıyor, Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Türk Deniz Kuvvetleri 939 Yaşında...

*YUZYILLARDAN BERİ DENİZLER DE HAKİMİZ. BUGÜNDE,BUNA MAHKÛMUZ!..(yhy)

Kuruluşu 939 yıl öncesine dayanan Türk Deniz Kuvvetleri'nin donanması, mavi vatanının korumasına yönelik yoğun faaliyetleriyle Türkiye'nin denizlerdeki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasında önemli görevler üstlenmeyi sürdürüyor.

 *BU ARADA,ALMAN TV. VE RADYOLARINA GÖZ ATIYOR,DİNLİYORUZ

Alman televizyon ve radoyoları bugünde,bu konuyu işliyor,dinleyicilerine aktarıyorlardı.

Bazı Alman haberciler,kimi İstanbul'dan,kimide Atina'dan haberler aktardı,bizde kulak kabartık.

Türk ve Yunanliların konuşması yansıtıyor,aktarıyorlardı..

"Har iki tarfta,taleplerinden taviz vermiyorlar",yormu yapılırken,Yunanistan Başbakanı da,"Türkiye'nin bize yaptığı baskıları (araştırma gemisini geri çekmek,durdurmak ve uçaklarıın adalar üstünde uçmalarını vb.) durdurması halinde,görüşmelere katılabileceğini,söylüyor. 

Dahasıda vardı ya...

BASINA YANSIYAN,ANAVATAN HABERLERİ.

Kaynak;DHA/SabahAvrupa;Derleyen;YeniyurtHaber.25.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın