Macron'dan Türkiye çikişi

Macron'dan Türkiye çikişi

Macron'dan seçim öncesi dikkat çeken Türkiye çıkışı

MACRON'DAN SEÇİM ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN TÜRKİYE  AÇIKLAMASI

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa'nın Türkiye ve Rusya ile ilişkileri yeniden düşünmesinin önemli olduğunu savundu. Macron, aksi takdirde Avrupa'nın barış içinde yaşamayacağını söyleyerek, Türkiye'nin uzun vadede Batı'ya sırtını dönmemesi gerektiğini ifade etti.

Le Point dergisine verdiği özel demeçte gündeme dair kritik açıklamalar yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, Avrupa'nın daha geniş bir barış, ekonomik iş birliği ve serbest dolaşım alanı düşünmesi gerektiğini belirtti. Macron bu bağlamda,  Avrupa'nın Türkiye ve Rusya ile ilişkileri yeniden düşünmesinin önemli olduğunu da savunarak, Batı'ya sırtını dönmemesi gerektiğini belirtti.

"RUSYA ÇİN'E YÖNELDİ"

"Avrupa'nın Türkiye ve Rusya ile ilişkilerini yeniden düşünmesi önemli. Aksi takdirde Avrupa barış içinde yaşayamaz.” ifadesini kullanan Macron, Rusya'nın Çin'e yöneldiğini aktardı. Macron, Türkiye'nin de Suudi Arabistan ve İran gibi ülkeler ile sorunlar yaşadığını ileri sürdü. Türkiye'nin uzun vadede Batı'ya sırtını dönmemesi gerektiğini ifade eden Macron, Batı'nın zayıflığının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Ukrayna'ya karşı savaş başlatma konusunda cesaretlendirdiğini belirtti. Macron, Putin’in daha birkaç hafta önce savaşı durdurmayacağına karar verdiğini kaydetti.

BU ARADA,KARADENİZ'DE RUSYA UKRAYNA İLE  KAPIŞTI.BİRBİRLERİNE FUZE ATTILAR.

İHA/HaberYeniyurt/14.4.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın