Kuyruktaki yaşlılar içimi acıtıyor

Kuyruktaki yaşlılar içimi acıtıyor

Enerji krizi, enflasyon ve hayat pahalılığı Almanya'da

KUYRUKTA BEKLEYEN YAŞLILARKuyruktaki yaşlılar içimi acıtıyor

Almanya'da yaşanan hayat pahalılığı yoksulları aşevine muhtaç etti. Tafel'in müdürü Polat, acı tabloyu anlattı.

YARDIMLAR AZALDI
Enerji krizi, enflasyon ve hayat pahalılığı Almanya'da dar gelirlileri yoksulluğa itti. Aşevlerine olan talepte patlama yaşandı. Tafel adlı aşevinin Wuppertal Şube Müdürü Zülfü Polat, karşı karşıya kaldıkları durumu basına anlattı.

AŞ EVLERİNE TALEP ÇOĞALDI

 Tafel, bu yıl 2 milyona yakın insana yıl boyunca 265 bin ton gıda yardımında bulundu. Yardıma muhtaç sayısı pandemi sonrası hızla arttı. Bize gelen yardımların yüzde 30'u ise kesildi.
40 YIL(sene) ÇALIŞMAK YETMEDİ
Wuppertal ve çevresinde 120 gönüllü ile muhtaçlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Kahramanmaraşlı Polat, "Her gün 6 bin 500 kişiye gıda yardımı yapıyoruz. Daha önce bunun üçte biri kadardı. Artık emekli maaşı ile geçinemeyen insanlar yiyecek kuyruğuna giriyor. Bu çok acı. İnsanlar rahat yaşamak için 40 yıldan fazla çalışmış, ama şimdi yoksullukla mücadele ediyor. Onları görünce içimiz sızlıyor" diye konuştu.

TÜRKLERE BASKI VAR
Yaşlıların torunlarına ufak bir hediye alabilmek için mutfağından kıstığını, gıda yardımı için sıraya girdiğini anlatan Polat, "Kuyruğa utanarak girdiklerini gözlemliyoruz. Aralarında Türk yaşlılarımız da var. Onların durumları biraz daha farklı, çünkü üzerlerinde toplumsal baskı da hissediyorlar.

Çoğu zaman, "Git Türkiye'de yaşa. Sana çocukların niye bakmıyor" gibi sorulara muhatap oluyorlar" dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ(EG) AYAĞINA ALMANYA'YA KAPAĞI ATANLARIN ÇOĞU DİLENİYIR! 

Çağlayan Aktürk/YeniyurtHaber/10.12.2022

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın