Kurz Bu sefer Paçayı Kurtaramadı.

Kurz Bu sefer Paçayı Kurtaramadı.

Ankara Anlaşması Gündemde

KURZ'U BU DEFA KISATTILARÇekirge bu kez sıçrayamadı

KİMİ TÜRK,BAZENDE MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞINA ÇANAK TUTTU..!

Başbakan Kurz, Türk ve Müslümanlara düşmanlık etti. “Müslümanlar uyumsuz” diye iftira anketi yaptırdı. Çarpıtma bir ankete para aktardığı anlaşılınca istifa etmek zorunda kaldı

MÜSLÜMANLARA ZULM ETTİ
AVUSTURYA'da 27 yaşında Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Sebastian Kurz, göreve geldiği tarihten bu yana ülkesindeki Müslümanlara zulm etti. Başbakanlığa kadar yükselen Kurz'un, 2016-18 döneminde Maliye Bakanlığı bütçesini kullanarak bir gazete ve düşünce kuruluşuna para aktararak kamuoyu yoklamalarını partisi lehine manipüle ettiği ortaya çıktı. Hakkında soruşturma açılan Kurz, istifasını açıkladı.
YAPTIKLARI AYAĞINA DOLANDI
AVRUPA'da İslam, Türk ve Erdoğan düşmanlığının önde giden isimleri arasındaki Halk Partisi (ÖVP) lideri Kurz'un yaptıkları ayağına dolandı. Oluşacak karmaşayı önlemek ve istikrarı sağlamak için kenara çekilmek istediğini dile getiren Kurz, "Suçsuzum" dedi. ÖVP lideri olarak görevini sürdüreceğini söyleyen Kurz, daha önce de Müslüman anaokulları konusunda yapılan araştırmayı manipüle etmişti.
HER TÜRLÜ DÜŞMANLIĞA İMZA ATTI
Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Başkan Recep Tayyip Erdoğan, düşmanlığı yaptı. Erdoğan'ın ziyareti öncesi sözleri ile tepki topladı.
 Müslümanların kurduğu kreşlerin çocukların uyumuna engel olduğunu ifade etti. 'Kapatacağım' dedi. Araştırmayı manipüle ettiği anlaşıldı.
 Ülkesinde başörtüsü yasağı getirmek istedi.
 Avusturya'da demokrasi nöbeti tutan Türklere kapıyı gösterdi.
 Bozkurt ve Rabia işaretini yasakladı.
 Bazı Müslüman dernekler ile camileri kapattı.
 Seçim vaadi olarak göçmenlerin sosyal yardımını kesmeyi dile getirdi.
 Çifte vatandaş avına çıktı.
 Türklerin haklarını koruyan Ankara Anlaşması'nı hedef aldı.

ANKARA ANTLAŞMASI

(Ankara Antlaşması tarihi ve önemi nedir? Ankara Antlaşması hangi devletler ile ne zaman imzalanmıştır?

Ankara Antlaşması tarihi ve önemi nedir? Ankara Antlaşması hangi devletler ile ne zaman imzalanmıştır?

Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip olan Ankara Anlaşması 20 Ekim 1921'de Ankara'da imzalandı. Fransa ile Türkiye Büyük Millet Meclisi arasında imzalanan kritik anlaşma, Fransa-Türk Savaşı sona erdi.

Peki, Ankara Antlaşması nedir ve hangi devletler arasında imzalanmıştır? Bu başlık altında, Ankara Antlaşması maddeleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili tüm merak edilenler yer almaktadır.

Ankara Antlaşması, Fransa ile Türkiye arasında 1921 yılında imzalanmıştır. Ankara Antlaşması İmzacıları, Fransız diplomat Henry Franklin-Bouillon ve Türkiye Dışişleri Bakanı Yusuf Kemal Bey'di. Peki, Ankara Antlaşması önemi nedir ve Ankara Anlaşması maddeleri nelerdir?

Aşağıda, Ankara Antlaşması ile ilgili tüm merak edilen detaylar ve tarihi bilgiler yer almaktadır.

ANKARA ANTLAŞMASI NEDİR?

Anlaşmanın şartlarına göre Fransızlar, Fransız-Türk Savaşı'nın sona erdiğini kabul ederek geniş alanlardan çekilerek buranın kontrolünü Türkiye'ye devretti. Ancak Türkiye'deki diğer Fransız vatandaşları ve diplomatik birimleri, anlaşmadan etkilenmedi. Bu anlaşmanın ardından, Türk hükümeti, Suriye'nin üzerindeki Fransız mandasını kabul etti. Ankara Antlaşması, 30 Ağustos 1926'da Milletler Cemiyeti Antlaşma Serisi'ne resmi olarak dahil edildi.

Ankara Antlaşması, 1920 Sevr Antlaşması ile belirlenen Suriye ile Türkiye arasındaki sınırları Türkiye'nin lehine değiştirerek Halep ve Adana şehirlerinin Türkiye'ye bırakılması sonucunu doğurdu. Batıdan doğuya Adana, Osmaniye, Maraş, Aytab, Kilis, Urfa, Mardin, Nusaybin ve Cezirat ibn Ömer (Cizre) şehir ve ilçeleri tamamıyla ülkemize devredildi. Sınır, Akdeniz'den Payas'ın hemen güneyinden Meidan Ekbis'e (Suriye'de kalacak olan) kadar devam edecek ve sonrasında güneydoğuya doğru kıvrılarak Suriye'nin Sharran bölgesindeki Marsova (Mersawa) ile Türkiye'de Karnaba ve Kilis arasında sonlanmış olacak şekilde planlandı.

 

Basına Yansıyan Österreich/Avusturya Haberleri

Derleyen;YeniyurtHaber.11.10.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın