Koruyucum olurmusun..?

Koruyucum olurmusun..?

Almanya'nın Paderborn şehrine yaşayan üç yaşındaki Benjamin,

Koruyucu,Kahramanım olur musunuz.

DEDESİ TÜRK OLAN BUNJAMİM,YARDIM BEKLİYOR

Yaz tatilinde kendini yorgun hiKahramanım olur musunuzssetti, vücudunda morluklar oluştu.

Doktor kan kanseri olduğunu söyledi.

TÜRKLERDEN YARDIM İSTİYOR.BU ÇAĞRIYA SES VERİNİZ!

TATILDE FENALAŞTI,KAN KANSERİ OLDUĞU ANLAŞILDI.

Almanya'nın Paderborn şehrine yaşayan üç yaşındaki Benjamin, ailesi ile tatildeyken fenalaştı. Tatil dönüşü çocuk doktoruna giden aile, oğullarının kan kanseri olduğunu öğrendi. Kanser hızla ilerledi ve Benjamin ilk kemoterapi tedavisini gördü. Acil ilik nakline ihtiyaç duyan küçük çocuk için Alman Kemik İliği Bilgi Bağış Bankası (DKMS) devreye girdi.
DEDESİ  BİR TÜRK
BENJAMİN'İN dedesinin Türk olduğu bilgisini alan DKMS, Türkçe afiş hazırladı ve "Sen benim kahramanım mısın" sloganı ile Avrupalı Türkleri donör olmak için doku örneği vermeye çağırdı.

Çağrıda, "Benjamin'in doğru donörü bulması çok zor. Çünkü büyükbabası Türkiye'den geliyor. Bu yüzden Almanya'da yaşayan Türklerin yardımına ihtiyacı var" denildi.

KAMPANYAYA KORONAVİRÜS ENGELİ

*VİRİS  HİLLETİ,BURAYADA EL ATMIŞ!.
KORONAVİRÜS önlemleri dolayısıyla eskiden olduğu gibi salonlarda kampanyalar düzenlenemediği hatırlatıldı, https://www.dkms.de/benjamin adresinden bir kayıt seti sipariş edilip doku örneği verilerek Benjamin ve onun gibilerin hayatının kurtarılabileceği belirtildi. DKMS'ye henüz kayıt olmamış Türklerden, kayıt yaptırmaları istendi.

HAVADiS GÜNDEM.

Haber;Cengiz Parlayan.08.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın