Koronavirüs

Koronavirüs

Dünya korona virüsü aşısı beklerken.Türkiye'de üretme peşinde

KORONA AŞISI DEPODA      

Korona aşısı depoda bekliyorDÜNYA BU İLAÇİ ÜRETMEK İÇİN ÇABA HARCAMAKTADIR

Dünya merakla koronavirüs aşısını beklerken,BioNTech firması sahibi Prof. Dr. Uğur Şahin'in ABD ilaç şirketi Pfizer ile birlikte geliştirdiği aşıyı depolamaya başladığı haberi geldi.

Onay sürecine çok yakın olan aşının Belçika'nın Pürs şehrindeki ilaç fabrikasında üretildiği ve bilinmeyen bir depoda yüzbinlerce doz aşının saklandığı belirtildi.

ONAY BEKLİYEN AŞI

ARTIK,MASKELİ GÜNLER GERİDE KALSIN!..

Belçika'daki fabrikada her yıl 400 milyon adet üretilebilecek olan BNT162b2 adlı aşının kısa sürede onay alması bekleniyor.

Haber;Mustafa Akbaba. 20.10.2020

ÖTE YANDA...

Koronavirüs göçmeni

Almanya'da 12. kez gerçekleşen Uyum Zirvesi öncesi pandemiden en çok göçmenlerin etkilendiği ve ekonomik açıdan zorlandığı vurgusu yapıldı. Merkel, dayanışma çağrısında bulundu

Koronavirüs göçmeni

İŞLERİNDEN OLDULAR
KORONAVİRÜS pandemisi Almanya'da göçmenler ve mülteciler için ekonomik açıdan daha zorlu geçti.

Çok sayıda firma kısa çalışmaya geçiş yaparken, durumdan daha çok göçmen kökenli çalışanlar etkilendi. Alman Hükümeti'nin Uyum Görevlisi Annette Widmann Mauz,(sağ başta) göçmenlerin pandeminin daha çok etkilediği sektörlerde çalıştığını dile getirdi.
 DAYANİŞMA OLMALI
Göçmen(Asıl)lerin uyumu da,bu süreçte gündeme gelirken, dün pandeminin uyum üzerindeki etkisini görüşmek üzere 12. Uyum Zirvesi gerçekleştirildi.

Başbakan Angela Merkel, 40 dernekle telekonferans yolu ile zirvenin de başkanlığını yaparken, "Bu zor zamanda dayanışmanın güçlü kalmasını sağlamak için tetikte olmalıyız" ,şeklinde yorumda bulundu.

BU ARADA,POLİSTEKİ İRKÇİLİK DE GÖRÜŞÜLDÜ

Berlin,München*Derleyen; YeniyurtHaber.20.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın