Korona,her kesimi vurdu

Korona,her kesimi vurdu

Bitsin artık bu veba..!

Koronavirüs taksicileri zorda bıraktı;

 Perişan olduk    Koronavirüs taksicileri zorda bıraktı: Perişan olduk

KADIN taksi şoförlerinin dertlerini dinledik...

Koronavirüs önlemleri yüzünden işlerimiz bıçak gibi kesildi.

MESLEK YOĞUN BAKIMA GIRDI,CAN ÇEKIŞIYOR

AİLE geçindirmek için zorlu bir mesleği seçen kadın taksiciler, "Korona döneminde müşteri sıkıntısı tavan yaptı. Geceleri neredeyse hiç müşteri taşıyamıyoruz. Sadece masraflarımızı çıkarma gayretindeyiz. Bu duruma uzun süre dayanamayız" dedi.

Gelsenkirchen kentinde taksi şirketi sahibi olan Nezaket Aktaş, "Korona nedeniyle işte yüzde 90'lara varan düşüş yaşandı" diye konuştu.
ÜÇ ŞOFÖRÜ İŞTEN ÇIKARDIM
NEZAKET Aktaş, "Korona öncesinde günde yaklaşık 40 müşteri taşıyan taksiler şu anda 8 müşteri taşıyabiliyor. Üç şoförümü işten çıkarmak zorunda kaldım. Bir ay daha böyle giderse dayanamam. Taksici esnafı korona nedeniyle zorda. Aşılama çok daha hızlı yapılmalı ve hayat daha erken normale dönmeli. Bizim gibi zor durumda olan daha pek çok meslek grubu var. Kurallara uyup virüsü artık hayatımızdan çıkaralım" dedi.
DURAKTA 4 SAAT BEKLİYORUZ 
KÖLN'de taksicilik yapan dört çocuk annesi Özen Aras (45), "Tüm gün sokaklarda dolaşıp iki, üç müşteri alabiliyoruz. Durakta 4 saat beklemek zorunda kalıyoruz. Bu dönemin de geçeceğine ve işlerin tekrar açılacağına yönelik umudumuzu kaybetmedik, ancak insanlar da böyle bir dönemde koronavirüsün yayılmaması için biraz gayret göstermeli ki eski günlerimize tez dönelim" diye görüş belirtti.

"GURBET, SÖYLETTİ BENİ" (...)

KİTAPLARA YANSIYAN GURBET YAŞANTILARİ. HEM ROMAN,HEM DE ŞİİRLER...

ÖTE YANDA,KAPALIYIZ...

AY SONUNA KADAR  KAPALIYIZ.

Koronavirüsten ölümlerin tavan yaptığı Almanya, sert önlemleri ay sonuna dek uzattı. Eski kısıtlamalara ek olarak seyahat yasağı getirildi

Ay sonuna dek kapalıyız

Almanya'da koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının artması sonrası geçen ay ortasında alınan mağazaların kapatılması kararı ay sonuna kadar uzatıldı.

Dün Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları telekonferans yoluyla bir araya geldi.

Toplantıda temel ihtiyaç malzemelerinin satıldığı iş yerleri dışında tüm mağazaların ay sonuna dek kapalı kalması üzerinde uzlaşıldı.

Daha önce 10 Ocak'a kadar sürmesi planlanan önlemlere seyahat kısıtlaması da eklendi. 100 bin nüfusa göre son 7 gün içinde 200'ün üzerinde vaka görülen bölgelerde yaşayanların yarıçapı 15 km'lik daire dışında seyahat etmesi kısıtlandı. Ev ziyaretlerinin de bir kişi ile sınırlanması kararlaştırıldı. Okullar da yine,ay sonuna dek kapalı kalacak.

Haber;Cengiz Parlayan/İbrahim Taş.Murat Tosun/ Derleyen;Yeniyurt/AvrupaHaber .06.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın