Korkunç Tablo

Korkunç Tablo

Koronavirüste ikinci dalganın çok ağır vurduğu Almanya'da üzücü

Almanya'da korkunç bilanço!Almanya’da korkunç bilanço

Almanya en üzücü rekorla yüzleşti.Son 24 saatte koronavirüsten ölenlerin sayısı 952 olarak açıklandı.

Vaka sayısı ise 27 bin 728 artarak 1 milyon 379 bine yükseldi.

ÜZÜCÜ BİR REKOR

Koronavirüste ikinci dalganın çok ağır vurduğu Almanya'da üzücü bir rekor kırıldı. Ülkede koronavirüs krizinin başlamasından bu yana en fazla ölü sayısı açıklandı.

Robert Koch Enstitüsü tarafından açıklanan verilere son 24 saatte Almanya'da 952 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı da bir türlü düşmedi ve 27 bin 728 olarak belirlendi.

HER YER KAPATILDI
ALMANYA'DA daha önce en yüksek ölüm sayısı geçen hafta açıklanmıştı. Bir günde 598 kişinin koronavirüsten ölmesi üzerine hükümet ikinci tam kapatmayı kararlaştırmıştı. Dünden itibaren Almanya'da benzinciler, bankalar, süpermarketler, eczaneler, postaneler gibi işletmelerin dışında her yer kapatıldı. Şimdilik kapatma tedbirleri 10 Ocak 2021 tarihine kadar geçerli olacak

ÖNLEMLERİN UZATILMASI KAÇINILMAZ
ANCAK,ülkede ölümlerin artması üzerine bazı siyasiler önlemlerin daha da uzatılmasını talep etti. Sıkı tedbirlerin, şubat ayına kadar devam etmesi görüşü dile getirilirken, Almanya'nın tüm umudu, BioNTech aşısına Avrupa İlaç Ajansı EMA'nın bir an önce onayı vermesi. 21 Aralık'ta planlandığı gibi onayın verilmesi durumunda hemen aşılama yapılacak ve ardından vaka sayıları dikkatle takip edilecek. Ona göre de Alman hükümeti, kapatma tarihinin uzatılıp uzatılmamasına karar verecek.

ÇİN DE ALACAK
ÖTE yandan Almanya'da yaşayan Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech şirketinin aşısını Çin de alacak.

BioNTech, Çin ile ilk etapta 100 milyon dozluk bir aşı konusunda anlaşıldığını bildirdi. Çin'de aşının dağıtımını BioNTech'in Çin'deki dağıtım ortağı Fosun'un üstleneceği açıklandı.

MERKEL İLE TOPLANTI
ALMANYA Başbakanı Angela Merkel'in, bugün Prof. Uğur Şahin, eşi Dr. Özlem Türeci ve diğer BioNTech yöneticileriyle video konferans gerçekleştireceği açıklandı. Konferansa Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Bilim Bakanı Anja Karliczek'in de katılacağı bildirildi.

ALMANYA'DA CORONA VİRÜS

ÖTE YANDA

Aşı merkezlerine gönüllü aranıyor

Almanya'da BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısına onay verilmesinden sonra gerçekleşecek aşılama aşaması için hazırlıklar başladı

Fatih YILMAZAşı merkezlerine gönüllü aranıyor

BADEN Württemberg'de hükümet, eyalette kurulan aşı merkezlerinde çalışacak gönüllüler arıyor. Eyaletteki 59 aşılama merkezi ve mobil aşı merkezlerinde mümkün olduğunca çok kişiye aşı vurulması planlanıyor. Hemşirelik personeli, tıbbi-teknik asistanlar,eczacılar, teknik asistanlar ve sağlık görevlileri gönüllü olmaya çağrıldı.
AŞI merkezinde görev alacaklara ödeme de yapılacak. Sağlık görevlilerinin yanı sıra idari görevler, hastalara refakat, kayıt ve dokümantasyon süreçleri için de personel aranıyor. Aşılama genellikle haftanın yedi günü, iki vardiya halinde, saat 07.00-21.00 arasında yapılacak.

Haber;İsmail Erel.Düzenleyen;YeniyurtHaber.17.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın