KoranaVirüs En çok...

KoranaVirüs En çok...

Öte yanda,İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada...

Koronavirüs en çok gençleri vurdu!

YAŞLILARIN YANINDA,GENÇLERDE...

Ağır seyrederek ve ölümlere yol açarak en çok yaşlıları etkileyen koronavirüs, gençleri de farklı bir şekilde vurdu.

Ağır seyrederek ve ölümlere yol açarak en çok yaşlıları etkileyen koronavirüs, gençleri de farklı bir şekilde vurdu.

Mind kurumu tarafından İngiltere’de 16.000 kişi üzerinde yapılan araştırmada, salgının gençlerin akıl sağlığını olumsuz etkilediği belirlendi.

Mind CEO'su Paul Farmer, “Gençlerin 3’te 2’sinin akıl sağlığında bozulmalar görüldü. 2020’de çoğu gençte de ilk kez akıl sağlığı problemleri ortaya çıktı” dedi. Farmer, yalnızlık, izolasyon, evden çalışmanın zorluğu, “oturma odasının ofis olması” gibi sebeplerin yanı sıra koronavirüs dolayısıyla ekonomilerde yaşanan daralma ve işsizliğin de gençleri zihnen sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Milli İstatistik Ofisi’nin verilerine göre de salgından önce (Haziran 2019-Mart 2020) her 10 kişiden birinde depresyon görülürken pandemi sırasında (Haziran 2020) her 5 kişiden birinde depresyon tespit edildi. Bu, iki kat artışa işaret ediyor. İntiharları önlemek için faaliyet yürüten Papyrus kurumu da İngiltere'de koronavirüste ikinci dalgada 35 yaş altında intiharı düşünen ve kurumla irtibata geçerek yardım isteyenlerin sayısında yüzde 27 artış olduğunu kaydetti.

Kaynak; Haber merkezi. 3.01.2021

ÖTE YANDA...

İngiltere'de yeni karantina kararı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ulusa sesleniş konuşmasında, Covid-19 nedeniyle artan vaka ve can kayıpları nedeniyle İngiltere'de 3'üncü kez karantina uygulanacağını duyurdu.

Son 24 saatte 58 bin 784 vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 2 milyon 713 bin 563’e yükseldi. Ülkede salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

İngiltere'de Covid-19 salgınında günlük vaka sayısı rekor tazeledi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 58 bin 784 yeni vakanın tespit edildiği, toplam vaka sayısının ise 2 milyon 713 bin 563’e ulaştığı belirtildi. Ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saat içinde 407 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı 75 bin 431’e yükseldi. İngiltere’de salgının başlamasından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ulusa sesleniş konuşmasında, Covid-19 nedeniyle artan vaka ve can kayıpları nedeniyle İngiltere’de 3’üncü kez karantina uygulanacağını duyurdu.

Oxford-AstraZeneca’nın Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı

Dünyada bir ilk olarak İngiltere’de bugün Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca’nın geliştirdiği Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı. Aşı ilk kez 82 yaşındaki bir diyaliz hastasına yapıldı. Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen aşıdan 100 milyon doz sipariş eden İngiltere, önümüzdeki 3 ay içinde milyonlarca kişiyi aşılamayı planlıyor. İngiltere’de Covid-19 aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı yönergesine göre öncelikle 80 yaş üstü kişilere, bakım evi ve sağlık çalışanlarına uygulanacak.

Aylin Karadeniz. 05.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın