Köpekle Camiye girdi

Köpekle Camiye girdi

Köpekle caimiye gidi.Kiliseye girilir,Camiye girilmez...

Avrupa'nın medeniyet göstergesi...

Ayakkabıları ve köpeğiyle cami bastı

Rotterdam şehrinde, Faslıların gittiği Esselam Camisi yönetimi, bir suça karışan zanlıyı tehlike oluşturduğu gerekçesi ile,yakalamak için ayakkabıları ve köpeği ile cami ye baskın yapan polise tepki gösterdi.

AA Dünya Haberleriİşte Avrupa'nın medeniyet göstergesi... Ayakkabıları ve köpeğiyle cami bastı

İsmini vermek istemeyen Esselam Camisi yöneticisi, AA muhabirine yaptığı açıklama da, böyle bir durumda polisin cami yönetimini haberdar etmesinin daha uygun olacağını söyledi.

Polisten detaylı açıklama beklediklerini belirten yönetici, 17 Eylül'de yaşanan olayın dün akşam sosyal medyada yayınlanan camiye baskın görüntülerinin üzerine kamuoyuna yansıdığını ifade etti.

ARADA BİR YAPIYORLAR

Yönetici, olayla ilgili en kısa zamanda basın bildirisi yayımlayacaklarını ve polisin de davet edileceği bilgilendirme toplantısı yapmak istediklerini kaydetti.

Rotterdam Polis Sözcüsü Ronald Dekker, "aldıkları tehlikeli bir suç ihbarı üzerine camiye baskın yapmak zorunda kaldıklarını" söyledi.

POLİS,EMİR ALMADAN YAPMAZ.

BU TALIMATI KİMDEN ALDI?,SORMAK LAZAIM.

Zanlının camiye girmeden kısa süre önce ağır bir suç işlediğini aktaran Dekker, "Bize telefon açıp şikayet eden kişi zanlının camiye girdiği bilgisini verdi. Zanlının tehlikeli olmasından dolayı etrafta bulunan kişilerin ve polisin de tehlikeye girmemesi için ihtar yerine böyle bir operasyon yapılması gerekiyordu. Zanlının nasıl tehlikeli biri olduğu görüntülerden belli çünkü aniden polise saldırmaya başladı." dedi.

Bir ibat haneye girmenin adabi vardı.Kiliseye girer gibi ,Camiye girilmez olduğunu,birileri öğretleiydı.

Basına yansıyan Avrupa haberlerı.5.10.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın