Köpek eylemi yapsam

Köpek eylemi yapsam

Almanya'da terör örgütü PKK'nın kaçırdığı Nilüfer'in annesi Maide Töremiş

YILLARCA FERYADI DUYULMAYAN ANNE!

"Köpek için gösteri yapsam sesimi dKöpek için gösteri yapsam sesimi duyardıuyardı."

1.5 yıldır PKK'nın kaçır dığı kızına kavuşmak için Almanya Başbakanlığı binası önünde eylem yapan Maide Töremiş, ilgisiz kalan Başbakan Merkel’e isyan etti

Almanya'da terör örgü tü PKK'nın kaçırdığı Nilüfer'in annesi Maide Töremiş, kızına kavuşmak için eylemlerini sürdürürken,Başbakan Angela Merkel'e sitem etti.

Yaklaşık 1.5 yıldır eylemde olan Töremiş, "Bu kadar da kayıtsız kalınmaz. Burada kedi, köpek için eylem yapmış olsaydım çoktan 'Ne oluyor?' diye sormuşlardı. İnsan canı bu kadar mı kıymetsiz?" dedi.
"ALMAN OLSAM FARKLI OLURDU"
TÖREMİŞ, ülkede yabancı olduğu için mi eylemine bu kadar duyarsız kalındığını da sordu ve "Alman olsaydık farklı mı olurdu? Aklımda bir sürü soru var, ama bu sorulara cevap alamamak beni çok üzüyor" diye konuştu.

Kendi durumunda başka ailelerin de olduğunu söyleyen Töremiş, "Birlikte olursak gücümüze güç katılır. Ancak o zaman muvaffak oluruz" şekilinde serdenişlerde bulundu.
MERKEL GEÇERKEN DUYMAZDAN GELİYOR
Töremiş,kabine toplantısının olduğu günlerde Başbakanlık binasının önünde eylem yapıyor. Başbakan Merkel ile bakanlar binaya girerken Töremiş'i görüyor. Başbakanlığın cam duvarından da Töremiş'in eylemini görmek mümkün. Başbakan Merkel, zaman zaman Federal Meclis'ten Başbakanlık binasına yürüyerek geçiyor. O sırada da Töremiş'in eylemini görüyor, ancak ilgisiz kalıyor.

Berlin,25.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın