Kimi öldü diyor,kimi de

Kimi öldü diyor,kimi de

Memlekete güzel faydaları olmuştu

"Mesut Yılmaz vefat etti" haberlerine yalanlama!

 Albayrak'tan yeni açıklama geldi.

Gazeteci Yazar İsmet Orhan'ın,eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın hayatından ümidin kesildiğine yönelik yaptığı paylaşımın ardından, beyin ameliyatı sonrası toparlanamayan Mesut Yılmaz'ın vefat ettiği haberleri yayılmıştı. Abdürrahim Albayrak Mesut Yılmaz'ın sağlığına ilişkin bir açıklama yaptı.

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak,Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair yayılan haberleri yalanladı. 

"SAĞLIĞINDAN ÜMİT KESİLDİ"ŞEKLİNDE HABER YAPILMIŞTI

Yurt gatesi yazarı İsmet Orhan'ın Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuna ilişkin paylaşım deprem etkisi yapmıştı. Özel bir hastanede 5 Mayıs'ta beyin ameliyatı geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu ile ilgili ortaya atılan iddia olay yarattı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kültür / Turizm Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan, Facebook hesabından Mesut Yılmaz'ın sağlık durumun gündeme getirdi.İsmet Orhan,Mesut Yılmaz'ın sağlığından ümit kesildiğini belirtti.


Orhan, "Her şeye rağmen, Medeni duruşu vardı... Cumhuriyet değerlerine saygılıydı... Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından..." diye yazdı.

Orhan'ın paylaşımı şöyle; 2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybeden Mesut Yılmaz, bu sene beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti.

72 yaşındaki Mesut Yılmaz Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı.

VEFAT HABERLERİNE ALBAYRAK'TAN YALANLAMA GELDI.

MESUT YILMAZ GİBİ,ALBAYRAK'TA RİZE'Lİ İDİ.

Abdürrahim Albayrak "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır."
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'la ilgili sosyal medyada dolaşan "hayatını kaybetti" iddialarına Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak tarafından açıklama geldi.

Albayrak,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır." ifadelerini kullandı.

SABİHA GÖÇE HAVAALANI,KARADENİZ OTOBANI,PAZAR'DA DOĞUŞ ÇAY FABRIKASI VE HEMŞİN ÇAY FABRIKASIDA, ONUN ZAMANINDA YAPILMIŞTI.

HEMŞİN ÇAY BAPRIKASI'NIN YAPILIŞINDA,ESKİ RİZE MİLLET VEKİLİ A.KARAL'NIN DA EMEĞİ VARDI.

YILMAZ,ASLEN,ÇAYELİ(eskiden Hemşin'e bağlı Senoz) BUGÜNKÜ ADI İLE KAPTANPAŞA'LI,ZENGİN BİR AİLEDEN GELİYOR.

İSATNABUL,KİTAPÇILAR ÇARŞISIDE BU AİLEYE AİT OLANLARDANDI.(yhy)Mesut Yılmaz kimdir? Mesut Yılmaz kaç yaşında? Mesut Yılmaz nereli? Mesut Yılmaz öldü mü? Mesut Yılmaz evli mi?

* * * 

Türk siyasetçi, eski başbakan ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Ahmet Mesut Yılmaz

AHMET MESUT YILMAZ'IN KISA HAYATI

Ahmet Mesut Yılmaz,6 Kasım 1947 yılında İstanbul'da doğdu.

Türk siyasetçi, eski başbakan ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı. 1991 ve 1999 yılları arasında toplam yaklaşık 2 yıl boyunca 3 kez başbakanlık ve çeşitli bakanlıklar yapmıştır. 1991-2002 yılları arasında ise Anavatan Partisi genel başkanlığı görevini üstlenmiştir.

1983 yılında kurulan ANAP'ın kurucu üyeleri arasında yer almıştır ve Genel Başkan yardımcılığı yapmıştır.

İlk defa 1983 Türkiye genel seçimleri'nde ANAP Rize milletvekili olarak meclise girmişti.

TURGUT ÖZAL ZAMANINDA,DİŞİŞLERİ BAKANIYDI.

1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükûmetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilmiştir. ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut'un istifasının ardından 1991 yılında yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakan olmuştur. 1995 Türkiye genel seçimleri'nin ardından kurulan koalisyon hükûmetinde tekrar başbakan olarak görevlendirilmiştir. 1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer almıştır. Partisi 2002 Türkiye genel seçimleri'nde meclise giremeyince istifa etmiştir.2007 Türkiye genel seçimleri'nde Rize'den bağımsız milletvekili olarak meclise girmiştir. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi'nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti'de siyasi yaşamına devam etmiştir.

2004 yılında Yüce Divan'da yargılanmıştır. Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'da yargılanan ilk başbakan olmuştur.

MESUT YILMAZ,ASLİNDA  RİZE,HEMŞİN'LİDİR

Almanca ve İngilizce bilen Mesut Yılmaz,aslen Hemşin'li olup Rize ilinin Çayeli ilçesinin,Çataldere köyündendir.

1975 yılında Berna Hanım (d.1953) ile tanışan ve 1976 yılında evlenen Mesut Yılmaz'ın,bu evlilikten Yavuz (d.1979-ö.2017) ve Hasan (d.1987) adlarında iki çocuğu olmuştu.

* * * 

Basına yansıyan Ahmet Mesut Yılmaz haberleri.

Kendisine,Yeniyurt ailesi olarak,acıl şıfalar diliyoruz.

Derleyen;YeniyurtHaberAjansı.20.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın