Kendimi kuş gibi hissettim

Kendimi kuş gibi hissettim

Altı çocuk birden,nadır görülene şey

MAŞALLAH,ALTI ÇOCUK BİRDEN!

ALTI EVLAT ANNESİ ROKSANA,MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA

Altız annesi Roksana, Müslüman olduktan sonraki süreci anlattı; Kendimi kuş gibi hissettim.

2008 yılında dünyaya getirdiği altız çocuklarıyla Almanya'nın ilgi odağı haline gelen Roksana Temiz, “Başörtüsünü takınca mutluluktan kendimi kuş gibi hissettim” dedi.

DARISI BAŞI AÇIK MÜSLÜMAN(!)LARA

Berlin'de yaşayan Roksana Temiz (37) bir Hıristiyan olarak yetiştiğini, eşi Hikmet ile tanıştıktan sonra Müslüman olduğunu anlattı.

İslam'ı kabul etme sürecini anlatan Roksana Temiz, "Küçükken ailemle Polonya'dan Almanya geldim. Berlin'de bir pizzacıda çalışırken Hikmet ile tanışarak evlendim" dedi.

Temiz'in altızlar Adem, Zeynep, Rana, Ahmed, Esma ve Zehra ile birlikte 8 çocuğu var.
"ÇOK SORU SORDUM"
MÜSLÜMAN olduktan sonra Şeyma adını kullanmaya başlayan Roksana Temiz, çocuklarını büyütürken yaşadığı zorlukları, uğradığı ayrımcılığı(tercit) ve geleceğe ilişkin düşüncelerini anlattı. Temiz, "Evlendikten sonra sorularım oldu. Görümcemle konuşuyordum. 'Niçin başörtüsü takıyorsunuz, niye namaz kılıyorsunuz' diye. O da cevaplar veriyordu. Bu konularda çok kitap okuyordum o dönemde" dedi.
"İÇİM ÇOK DEĞİŞTİ"
HER soruya mantıklı cevaplar aldığını belirten Temiz, "Evlendikten sonra 5 ay çok okudum, çok sorular soruyordum. Çok değişik bir rüyam vardı. Çok etkiledi beni. O dönemde inanç büyüdü. O kadar büyüdü ki içim değişmişti. Ama 'dışarda hala eski Roksana dolaşıyor' diyordum. O yüzden başörtüsü takmak istedim" dedi.

Temiz, "Birden taktım ve mutluluktan kendimi kuş gibi hissettim" diye konuştu.
ÖNYARGI VAR / ALTI ÇOCUK BİRDEN
Çocuklarının altız olmasından dolayı doktorların aldırma teklifini reddettiğini anlatan Temiz, bugün altızların her birinin ayrı bir insan, ayrı bir karaktere ve görünüme sahip olduğunu kaydetti. Temiz, çocuklar dünyaya geldikten sonra zorlandıklarını anlatırken, ayrımcılıkla da karşılaştığını belirtti.

Temiz, "Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki sadece yabancı düşmanlığıyla uğraşmıyoruz, büyük aileler için de kolay değil. Çok çocuklulara karşı ön yargı var" dedi.

NERDE TÜRK -MÜSLÜMAN-VARSA,YENİYURTHABERORADA.

Erbil Başay (AA)/İHA/;YeniyurtHaber.19.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın