Kaybolan silahlar

Kaybolan silahlar

Silahları kaçırdığı tespit edilen 41 yaşındaki komiserin Neo-Nazilerle bağlantılı

Kaybolan silahlar;Nazilerde!O silahlar Nazilerde

 

Frankfurt'ta bir polisin depoda bulunan silahları sattığı ortaya çıkınca korkunç bir iddia ortaya atıldı; Emniyetten çalınan silahlar, Neo-Nazilerin eline geçmiş olabilir,dedi.

Silahları kaçırdığı tespit edilen 41 yaşındaki komiserin Neo-Nazilerle bağlantılı olduğu ileri sürülen Asgaard isimli güvenlik şirketinde çalıştığı ortaya çıktı. Emniyet müdürlüğünün deposunda saklanan ve baskınlarda ele geçirilen silahlar ve mermileri kimliği henüz bilinmeyen kişilere veren komiser hakkında geçtiğimiz yıl da rüşvetten soruşturma açıldığı öğrenildi. Komiserin birçok yasadışı işi olduğu belirlendi.

SORUŞTURMA VAR
DEPO sorumlusu olarak görev yapan polisin bu silahların bazılarını şirketlere de verdiğinden hareket ediliyor. Polis hakkında izinsiz olarak Asgaard şirketine çalışmak, polis bilgisayarlarından sorgulama yapmak ve rüşvet almak gibi suçlardan ötürü devam eden bir soruşturma bulunuyor. Aşırı sağcı olduğundan şüphe edilen polis, iddiaları reddediyor.

Ancak,silahları kimlere verdiğini de söylemiyor.
GÖREVDEN ALINDI
RHEİNLAND Pfalz Eyaleti'nin Germersheim şehrinde yaşayan polis hakkında sadece savcılık değil, emniyet de bir soruşturma yürütüyor. Polisin, Asgaard için polis bilgisayarlarından sorgulamalar yapıp bunları şirkete verdiği belirlendi. Görevden el çektirilen polisin ırkçı çıkması halinde, silahların Nazilere verilmiş olması çok yüksek ihtimal.

İbrahim Taş.25.03.2021

ÖTE YANDA...

Yerel(mahallı) siyasetçiye faşistlerden tehdit

Yerel siyasetçiye faşistlerden tehdit

ALMANYA'NIN Balve şehrinde Sosyal Demokrat Parti'de (SPD) yerel(mahallı) siyaset yapan avukat Yalçın Geyhan'a (31) tehdit mektubu gönderildi.

Kısa süre önce Federal Milletvekili adaylığını bir oyla kaybeden, ancak Balve Belediye Meclisi'nde görev yapan Geyhan, "Bir gazetede çıkan fotoğrafımın üzerine gamalı haç çizmişler. Bu tür tehditler korkakların işi. Ben yılmadan belirlediğim istikamette çalışmalarıma devam edeceğim" diye konuştu.

...VE DE

IRKÇI(Faşıst)LIĞI GÜNDEMDE TUTALIM.

Irkçılığı gündemden düşürmeyelim

Başarılı oyuncu İdil Üner, Almanya'da ırkçılığın sorun olmaktan çıkana kadar gündemde tutulması gerektiğini dile getirdi.

Alman ZDF televizyonunun uzun soluklu dizisi Gece Vardiyası'nda karşımıza Tülay Yıldırım adlı başkomiser olarak çıkacak olan İdil Üner, "Irkçılık ile mücadele etmeye devam etmeliyiz" dedi.

Dizinin Kan ve Demir adlı bölümünde bir aşırı sağcının konu edinildiğine işaret eden Üner, "Hayatım boyunca kişisel olarak ıkçılıktan etkilenmedim ama etkilenenleri biliyorum" dedi.

Eşinin de aktör olduğunu ifade eden Üner, korona sürecinde sanatçı olarak çok zorlandıklarını belirtti ve yakında yönetmen Anika Decker'in filminde bir rolü olacağını söyledi.

Franfurt

Tevfik Kara /SabahAvrupa/Derleyen;YeniyurtHaber.25.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın