Kafatasını Çatlattılar

Kafatasını Çatlattılar

Yobazlığın danıskası

Yoabazlığin böylesi;KAFATASINI ÇATLATTILAR

SCHON WIEDER POLIZEI
Kafatasını çatlattılar

Zorba polisler yine sahneye çıktı. Kelepçeleyip yere yatırdıkları Türk genci Ferhat Ayyıldız'a tekme atıp kafatasını çatlattılar, burnunu kırdılar.

Almanya'da polisin gözaltına almak istediği kişilere uyguladığı orantısız güç, yine bir Türk'ün ağır yara almasına neden oldu. Bielefeld kentinde yaşayan 34 yaşındaki Ferhat Ayyıldız'ın polis şiddeti sonrası kafatasında çatlak oluştu, burnu kırıldı ve vücudunda derin yaralanma meydana geldi. Ayyıldız, hastane yatağından paylaştığı fotoğraflar ile polis şiddetini protesto etti.

TEKMELEDİLER, İNKAR ETTİLER
EVİNİN yakınında taksiden inerken özel harekât polislerinin üzerine çullandığını ve yere yatırıp ellerini plastik kelepçe ile kelepçelediğini anlatan Ayyıldız, "Araçtan çıktığım anda polisler beni yere itti. Ellerim kelepçelendi. Yüzüstü yatırıldım. Kafamı çevirdiğim anda iki kez tekmelendim" dedi. Polis ise, "Kaçmaya çalıştı. Basit fiziksel şiddet uygulandı. Tekme atılmadı" açıklaması yaptı.
POLİSİN BÖYLE HAKKI OLAMAZ
UYUŞTURUCU ticareti soruşturması ile alakalı gözaltına alınmak istenen Ayyıldız, olaydan sonra hastaneye kaldırıldı. İki çocuk babası Ayyıldız, "Kafatasımda çatlak oluştu. Burnum kırıldı. Vücudumda derin yaralar var. Bir muhbir şikâyette bulunmuş olabilir. Ben melek değilim. Birkaç sabıka kaydım var. Ama bu polislere, bana zarar verme hakkı ve yetkisi vermiyor" diye konuştu.

ONYARGİLİ DAVRANİŞ!

Cengiz Parlayan/YeniyurtHaber/22.7.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın