Kadınlara Başkanlık Desteği

Kadınlara Başkanlık Desteği

Bisikletli kadınlara başbakanlık desteği

BİSİKLETLİ BAYANLARDAN BAŞKANLIK DESTEĞİ GELDİBisikletli kadınlara başbakanlık desteği

Bergneustadt kentinde Türk ve Almanlardan oluşan bir grup kadının trafikte fırsat eşitliği için başlattığı "Bisiklet, Kadın ve Özgürlük" projesi büyük ilgi görüyor.

Proje başta Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanlığı tarafından olmak üzere Bergneustadt Belediyesi ve Bisiklet Federasyonu'nca destekleniyor. Proje sorumlularından Arzu Durmuş, "Projemiz çok sayıda kişi tarafından destekleniyor. Hafta sonu bisiklet kurslarımız var. İsteyen gelip katılabilir" dedi.
KURSLAR ÜCRETSİZ
DURMUŞ, "Projemizde sosyal pedagoglar, danışmanlar, Alman Olimpiyat ve Spor Federasyonu lisanslı eğitmenlerimiz var. Kurslarımız ücretsiz. Hedefimiz trafikte fırsat eşitliği, daha fazla sağlık ve doğa bilinci, hareket. Nerede hareket, orada bereket düşüncesiyle hareket ediyoruz" diye konuştu. 

ÖTE YANDA...

Kiralık araç fiyatları uçtu

KİRALIK ARABALR DA  PAHALANDIKiralık araç fiyatları uçtu

Almanya'da fiyat karşılaştırma sitesi Check24'ün yaptığı bir araştırma, kiralık otomobillerde fiyatın yüzde 40 oranında arttığını ortaya koydu. Kiralık araçların bir günlük bedelinin Türkiye'de ortalama 51 euroya yükseldiğini açıklayan Check24 Genel Müdürü Andreas Schiffelholz, "Fiyatlar 2019'dan bugüne kadar ortalama yüzde 231 arttı" dedi. 

İbrahim Taş/ YeniyurtHaber/ 11.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın