İzmir'de İslâmi değerlere saldırı

İzmir'de İslâmi değerlere saldırı

Yabancı basına yansıyan izmir'deki Camilere haker saldırılar

Izmir-Vorfall erzürnt (Erdogan-Hacker) kapern Minarette und spielen Lied

Cami minarelerinde müzik çalındı.

imago0054885092h.jpg

Izmir ist eine Hochburg der oppositionellen CHP.

İzmir'de yönetim CHP'nın

(Foto: imago stock&people)

Normalerweise erklingt von den Minaretten der Moscheen der Aufruf zum Gebet. Nicht so in der türkischen Großstadt Izmir - Hacker tauschen die vorbereiteten Aufnahmen aus und lassen stattdessen ein vielsagendes Lied erklingen.

AYAKLANMA MÜZÜĞİ,"BELLA CİAO" ÇALINDI

Nachdem aus mehreren Moschee-Lautsprechern in der Stadt Izmir das Widerstandslied "Bella Ciao" erklungen war, haben die Behörden in der Türkei Ermittlungen eingeleitet. Das anti-faschistische Partisanenlied aus Italien war am Mittwochnachmittag in Izmir zu hören - statt des Rufs zum Gebet. Aufnahmen von der Hacker-Aktion verbreiteten sich rasch in den sozialen Medien.

Die türkische Behörde für Religionsangelegenheiten, Diyanet, bestätigte den Vorfall am Mittwochabend über Twitter.

Eine Beschwerde bei der Polizei sei bereits eingereicht. Die Staatsanwaltschaft in Izmir leitete eine Untersuchung gegen die unbekannten Hacker und genauso gegen Nutzer der sozialen Netzwerke ein, die die Aktion geteilt hatten.

Nach Angaben der staatlichen Nachrichtenagentur Anadolu wird ihnen die "Verunglimpfung religiöser Werte" vorgeworfen.

Auch Ömer Celik, Sprecher der Regierungspartei AKP des islamisch-konservativen Präsidenten Recep Tayyip Erdogan verurteilte den Vorfall. Die Urheber dieser "abscheulichen Tat" würden gefunden, versicherte er.

İZMİR,TÜRKİYE2NİN 3.BÜYÜK ŞEHRİDİR

Izmir,die drittgrößte Stadt der Türkei, gilt als säkular und als eine Hochburg der Oppositionspartei CHP.

Quelle: ntv.de, vpe/AFP

ÖTE YANDA,İLGİNÇ İDDİA!

ABD/USA'de Demirtaş'la aynı yerde eğitilmiş misyonerler

İzmir'deki camilerde Çav BABD’de Demirtaş’la aynı yerde eğitilmişella çalınması provokasyonunu sosyal medyada yayan CHP’li Banu Özdemir’in sıradan bir isim olmadığı ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile sık sık görüşen Banu Özdemir'in ABD'de, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın da daha önce katıldığı özel bir eğitim programından geçtiği ortaya çıktı.

 

Birileri ısrarla toplumun sinir uçlarıyla oynayıp provokasyon çıkarmaya yelteniyor.

İşte bunun en bariz örneğini önceki gün yaşadık. İzmir'de camilerin merkezi sisteminin telsiz frekansının şifresini profesyonelce kıran bazı kişi veya kişiler, birçok caminin hoparlörlerinden İtalyan komünistlerinin şarkısı Çav Bella'yı çaldı... Çav Bella şarkısı özellikle seçilmişti.

Çünkü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, göreve geldiğinden bu yana her fırsatta Çav Bella şarkısıyla toplum önüne çıkıyordu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bile bindiği otobüste bu şarkıyı çalarak İzmir'i turlamıştı.

Amaç çok açık ki,mübarek Ramazan gününde ortalığı karıştırmaktı.

CHP'Lİ İSİM GÜNDEMDE
Provokasyonda CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir ön plana çıktı.

Özdemir, daha kamuoyu tarafından duyulmamışken sosyal medya hesabından çeşitli ilçelerde camilerden Çav Bella çalındığı anlarda çekilmiş videoların görüntü lerini paylaştı.

Olayı Türkiye gündemine taşıyan Özdemir'in bu paylaşımları oldu. Özdemir dün bu görüntüleri sosyal medyadan bulup paylaştığı savunmasını yaptı. O saatlerde henüz kamuoyuna yansımamış olayla ilgili bu kadar çok videoyu hemen nereden bulduğu açıkçası soru işareti...

Özdemir'in özür açıklaması yaparken bile bunun algı operasyonu olduğundan bahsetmesi de işin bir başka enteresan yanı...

TUTUKLANDI HABERLERİ...

(Aleviten)

* * *

Alman Basınına yansıyan İzmir'deki cami minarelerinde müzik çalma hadisesi.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın