İtalya yeniden

İtalya yeniden

İtalya 3 Haziran'dan itibaren sınırlarını AB (EG)ülkelerine açıyor

İtalya’da hükümet, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin önlemlerin gevşetilmesi kapsamında 3 Haziran’dan itibaren sınırlarını AB(EG) ülkelerine açacak.

MASKELER KALACAK,HÜDÜTLAR AÇILACAK.

KORONA VİRÜSİLE,DÜNYA'DA BİR KORKU ÜRETİLDİ.

Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır acil durum içindeki İtalya, virüsün yayılmasını önlemeye yönelik tedbirleri gevşetmeye devam ediyor. Başbakan Giuseppe Conte başkanlığında dün toplanan bakanlar kurulu, sabaha karşı ülkede Covid-19 tedbirlerinin gevşetilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Buna göre İtalya, 3 Haziran’dan itibaren sınırlarını açacak ve ayrıca epidemiyolojik olarak risk içermeyen ülke ya da bölgelerden gelenlere 14 günlük karantina uygulamasını kaldıracak.

İtalyan basınında, 3 Haziran’dan itibaren AB(EG) ve Schengen Bölgesi ülkelerine karantina uygulan madan sınırların açılacağı belirtildi. İtalya’nın AB(EG) dışındaki ülkelere seyahat durumunun halihazırda Birlik dış sınırlarını 15 Haziran’a kadar kapatan AB(EG) kararına bağlı olduğu ifade edildi.

(TÜRKİYE'DEDE,HÂLÂ 65 YAŞ ÜSTÜ UYGULAMA SAÇMALIĞI,DEVAM EDİYOR.)
3 Haziran’da dış sınırların açılmasına ilaveten ülkede mart ayından beri kısıtlanmış olan bölgeler arası seyahate de izin verilecek.

İTALYA,ÖTE YANDA,DENİZ TURİMİNİ DE AÇMAK İSTİYOR.

Dünya basınında haberler.*İtalya,hüdütları açıyor.16.05.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın