İsviçre'den kolaylıklar

İsviçre'den kolaylıklar

Öte yanda,İsrail'de Netenyahu'süz Hükûmet

İsviçre,Türkiye'yi "kırmızı liste"den çıkardı

İsviçre Federal Halk Sağlığı Ofisi (BAG), riskli gördüğü ülkeler listesinden Türkiye’yi çıkardı. Böylelikle Türkiye'den İsviçre'ye gidenler karantinaya alınmayacak.

KIRMIZILİSTEDE  TÜRKİYE'DE  VARDI

İsviçre koronavirüs sebebiyle bazı ülkeden gelenleri karantinaya alıyordu. Bu kırmızı listede Türkiye'de bulunuyordu. Ancak dünya genelinde vakaların azalması üzerine yeni BAG, listeyi güncelledi.

Böylelikle Türkiye, İtalya,Hırvatistan,İran,Lüksemburg ve Güney Kıbrıs "güvenilir" listesine dâhil edildi.

Bu ülkelerden gelenlerin, İsviçre’ye girerken herhangi bir kısıtlamaya tabi tutulmayacağı bildirildi. Kararın yarın itibarıyla geçerli olacağı belirtildi.

Bu arada, Almanya'da Saksonya ve Thüringen federal eyaletleri, Fransa'da Occitanie ve Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgeleri ve İtalya'da ise Apulia ve Campania bölgeleri güvenli bölge olarak belirtilen diğer yerler oldu.

BÜYÜK BRİTANYA ENDİŞE VERİCİ ÜLKELER LİSTESİNDE

İsviçre yönetimi yaptığı açıklamada, dünyada koronavirüs ile ilgili ‘endişe verici’ ülkeleri,Brezilya,Hindistan,Kanada, Nepal, Güney Afrika ve Büyük Britanya olarak bildirdi. Risk listesindeki ülkelerden İsviçre’ye giriş yapan herkes on gün karantinada kalırken kişilerin Covid testlerinin negatif çıkması durumunda bu süre yedi güne iniyor.

ÖTE YANDA,İSRAİL'DE NETENYAHU'SÜZ YENİ HÜKÛMET.UMGOTTES WILL

BATİ'DAN KORONA  HABERLERİ

İHA/YeniyurtHaber.03.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın