İstifa Etti

İstifa  Etti

Bakan pes etti

BAYAN BAKAN'NIN PIŞMANLIĞI

ALMAN MEDYASINDA DA TEBKİ GÖRMÜŞTÜ

BAŞBAKAN İSTİFASINI KABUL ETTİ,YENİ BAKAN ATADI

Uzun süredir eleştirilerin odağındaki isim olan Almanya'nın Savunma Bakanı Christine Lambrecht, hakkındaki eleştirilere dayanamadı ve istifa kararı aldı.

Bakan'ın bugün Başbakan Olaf Scholz'a istifasını sunacağı ileri sürüldü.

Başbakan Olaf Scholz,istifasini onayladı.

OĞLUNU HELİKOPTERLE TATİLE GÖNDERMİŞTİ
Lambrecht, ordu için ayrılan 100 milyar euroluk fonun etkin şekilde kullanılmaması, F-35 savaş uçağı alımında hatalar yapılması, oğlunu askeri helikopterle geziye götürülmesi ve havai fişekler altında yayınladığı yılbaşı mesajı gerekçesiyle eleştirilerin hedefindeydi. İstifa haberi sonrası gözler yerine kimin geleceğine çevrildi. Koltuk için en iddialı isimler Hubertus Heil, Eva Högl ve Lars Klingbeil olarak lanse edildi. 

YENİ BAKAN PİSTORİUSYeni Bakan Pistorius oluyor

Almanya'da Christine Lambrecht'in istifasının ardından boşalan Savunma Bakanlığı koltuğuna Aşağı Saksonya İçişleri Bakanı Boris Pistorius'u oturacağı ifade edildi.

Alman Hükûmet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Başbakan Olaf Scholz'un 62 yaşındaki Pistorius'u Savunma Bakanı olarak atayacağını açıkladı. Hebestreit, Pistorius'un yarın Cumhurbaşkanı'ndan atama belgesi alacağını ve Federal Meclis'te yemin edeceği bilgisini paylaştı. 

Fatih Yılmaz/İlyay Oğuz Yeniyurt/16.01.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın