İsrail'i eleştirdi,görevinden edildi

İsrail'i eleştirdi,görevinden edildi

CDU'nun demokrası anlatışı,sırıtıyor

FAŞİT İSRAİL'İ ELEŞTİRDİ GÖREVİNDEN ALİNDİ.

Hani Almanya'da fikir özgürlüğü/hüriyeti vardi. İfadede özgürlüğü demokrasının bir parçasıydı.

İsrail’i eleştirdi görevinden oldu

  •  
  1. BU REZALET DURUMU,BAŞBAKAN MERKEL'E VE  İÇ İŞLERİ BAKANA AKTARMAKLAZIM.
  • Filistin halkına günlerdir saldıran İsrail'in vahşetine Alman siyasilerin kayıtsızlığına rağmen sessiz kalmayan siyasetçi Ayten Erdil’i CDU BerlinTeşkilatı istifaya zorladı.

Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Berlin Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Ayten Erdil, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını "terör" olarak nitelediği için istifa etmek zorunda kaldı.

İSRAİL TERÖR ÜRETEN BİR DEVLETTİR.

OLAY, ALMAN MEDYASINDA DA İŞLEDİ

Erdil, Facebook'taki hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail'in saldırılarını insanlık suçu olarak değerlendirdi ve "Bu terörün savunulacak hiçbir yönü yoktur" ifadelerini kullandı.

Paylaşımı üzerine Erdil'e partisinden tepki geldi. CDU Berlin Teşkilatı, Erdil'in paylaşımını eleştirerek, "Bu yaklaşımı kesinlikle paylaşmıyoruz, CDU'nun politikasıyla bağdaşmaz. Biz onunla konuştuk, yönetim kurulundaki görevini bıraktı" açıklamasını yaptı.

ÖTE YANDA,RUSYA'DAN ARABULUCU ÇAĞRISI

Rusya'dan İsrail ve Filistin'e arabuluculuk teklifi.

DHA

Rusya’dan İsrail ve Filistin’e arabuluculuk teklifi

İşgalci İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulüm giderek şiddetini artırıyor. İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs ve Gazze'ye yaptığı saldırılarda, hayatını kaybedenlerin sayısı 53’e yükselirken, dünya çapından şiddeti durdurun çağrıları gelmeye devam ediyor. Son olarak Rusya, iki ülke arasındaki ilişkileri yeniden tesis etmeye gönüllü olduğunu vurguladı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin, Filistin ve Ürdün Büyükelçileri ile yaptığı toplantında, Moskova'nın İsrail ile Filistin barış süreci çabalarını hızlandırmaya hazır olduğunu yineledi.

"ŞİDDET EYLEMLERİ KABUL EDİLEMEZ"

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Rus tarafı, uluslararası arabuluculardan Orta Doğu Dörtlüsü tarafından sunulan yardım fırsatları da dahil olmak üzere bu alandaki çabaları daha da yoğunlaştırmaya hazır olduğunu yineledi" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık, "Görüşmede Filistin ve Ürdün Büyükelçileri, İsrail'in Filistinlileri Doğu Kudüs Şeyh Cerrah mahallesindeki evlerinden tahliye etme planlarının ve El-Aksa camisindeki şiddet eylemlerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı" dedi.

Haber;SabahAvrupa/Derleyen;YeniyurtHaberYorum. 12.05.2021 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın