İslam Almanya'da köksaldı

İslam Almanya'da köksaldı

İslam Kültür Merkezleri Birliği'nin (VİKZ) 50. yıl kutlamasına

  İSLÂM DİNİ ALMANYA'NIN BİR PARÇASIDIR      İslam Almanya’da kök saldı

Merkezi Köln'de bulunan İslâm Kültür Merkezleri Birliği’nin kuruluşunun 50. yılı kutlamasına katılan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, "İslam Almanya'da kök saldı" ded

İslam Kültür Merkezleri Birliği'nin (VİKZ) 50. yıl kutlamasına Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in yanı sıra Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Hükümet Sözcüsü Mona Neubaur, Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, CDU Federal Milletvekili Serap Güler, dini cemaat yetkilileri ve işadamları katıldı.


MÜSLÜMANLAR BURAYA AİT

Konuşmasında Köln'deki Müslümanların 1965 yılında Köln Katedrali'nde bayram namazı kıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Steinmeier, "Din bir güç kaynağıdır. Ülkemizde İslam dini, Müslüman yaşamı ve Müslüman kültürü kök salmıştır. Bugün 5 milyon Müslüman burada yaşıyor ve buraya aittir. Ülkemizde birçok dini cemaat var ve hepimiz bir arada yaşıyoruz" dedi.

AYRIMCILI(tecrit)ĞI KINIYORUM
Cumhurbaşkanı Steinmeier, "Din özgürlüğü, Almanya'nın dinden arınmış olduğu anlamına gelmez. Dini inançlara yer açmak, inananların, tüm inananların özgürlüğünü korumak demektir. Dini çeşitlik ülkemiz için zenginliktir. Dini ayrımcılığı da, ister Müslüman düşmanlığı olsun, isterse Yahudi ve Hıristiyan düşmanlığı olsun, esefle kınıyorum" diye konuştu.

İbrahim Taş.18.9.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın