İskoçya'da Talebelerin...

İskoçya'da Talebelerin...

Öte yanda Alman Bakan karantınada

Şu Çin virüsünün bulaşmadığı yer kalmadı. İskoçya’da öğrencilere yurttan eve dönüş yasağı

İSKOÇYA'DA ÖĞRENCİLERE YASAK GELDI.

İskoçya'da ailelerinden ayrı yurtlarda yaşayan üniversite öğrencilerine, koro navirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında ailelerinin evine dönüş yasağı getirildi.

ÖĞRENCİLERİN,ANNE-BABASIYLA GÖRÜŞMELERİ DE

İskoçya Ulusal Klinik Direktörü Jason Leitch, yurtlarda yaşayan üniversite öğrencilerinin ailelerini evlerine dönüş yapmalarının yasak olduğunu duyurdu. Glasgow Üniversitesi'nde 120 öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıkarken, 600 öğrencinin de kendilerini karantina aldığı duyuruldu.

Leitch,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstisnalar var, örneğin bakım sorumlulukları gibi. Ancak yasa açık ve net. Başka bir hane halkıyla, hatta anne ve babayla bile, kapalı alanda görüşemezler. Üzgünüm" ifadelerini kullandı.

İSKOÇYA'DA SON DURUM
İskoçya'da son açıklanan verilere göre 25 bin 495 kişide koronavirüs tespit edildi.Memleket, Ülkede 2 bin 508 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 4 bin 282 kişinin de iyileştiği açıklandı.

ÖTE YANDA,MASS DA KARANTİNADA

MASS KARANTINADBakan Maas karantinadaA

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın yakın korumasının koronavirüs testi pozitif çıktı.

Enfeksiyon Koruma Yasası gereği Maas karantinaya girdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Maas'a yapılan ilk testin sonucunun negatif olduğu belirtildi. Dışişleri Bakanlığı,korumayla teması olan kişilerle iletişime geçileceğini,durumdan başka etkilenen olup olmadığının inceleneceğini ve alınacak önlemler konusunda çalışıldığını kaydetti.

Basına yansıyan korona virüs haberleri.

Kaynak;DHA*AvrupaSabah.Derleyen,YeniyurtHaberAjansı.24.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın