Irkçılara Darbe

Irkçılara Darbe

Irkçılara darbe üstüne darbe

IRÇI(faşit)LARA DARBE,İÇŞİLERİ BAKANI'DAN DUYURUIrkçılara darbe üstüne darbe

Almanya, son dönemde ırkçı gruplarla mücadelesine hız verdi. Bir haftada üç ırkçı derneğe baskın düzenlendi, faaliyetleri yasaklandı, mal varlıklarına el konuldu

Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütünü destekleyenler tarafından, NSU 2.0 imzalı mektupla tehdit edilen İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in ırkçılarla kararlı mücadelesi sürüyor. Göreve geldiği ilk gün aşırı sağı "en büyük tehlike" olarak nitelendiren ve "Temel düzenimizi tehdit eden aşırı sağ ile mücadeleye özellikle ağırlık vereceğim" diyen Faeser, bir ırkçı derneği daha yasakladı.

DERNEK FAALIYETLERI YASAKLANDI
DÜN yaklaşık 150 üyesi bulunan ve 'Neo-Nazi,ırkçı, yabancı düşmanı ve demokrasi karşıtı' olarak lanse edilen Artgemeinschaft derneğinin ve bağlı tüm oluşumlarının faaliyetleri yasaklandı. Bakanlık, yasaklama kararından sonra 12 eyalette 39 üyenin kaldığı ev ve dernekte arama yapıldığını aktardı. Bakan Faeser ise, "Son derece ırkçı, Yahudi düşmanı ve tarikat benzeri bir derneğin faaliyetlerini yasakladık" dedi.

"ZİHİN KUNDAKÇILARI"
FAESER, yasaklamanın aşırı sağcılara ve Nasyonal Sosyalizm ideolojisini yayan 'zihin kundakçılarına' karşı ağır bir darbe olduğunu ifade etti. Bakan, bu aşırı sağcı grubun, anayasa düşmanları yetiştirmeye çalıştığını söyledi.

Geçen hafta Hammerskins ve Crew 38 adlı Neo-Nazi gruplara yasak getirilmiş, geçen yıl aralık ayında ise İmparatorluk Vatandaşları adlı terör grubu çökertilmişti.

HİTLER TEMSİLCİSİ,FLİSTİN'DE DESTEK PEŞİNDELER (yeniyurt)

SabahAvrupa/28.09.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın