Irkçi Teşkilat Yasak

Irkçi Teşkilat Yasak

Alman İçişleri Bakanı Seehofer

IRRKÇI/FAŞIT ÖRGÜTE YASAK GELDİ.Irkçı örgüte yasak geldi

İÇİŞLERİ BAKANI HORST SEEHOFER AÇIKLADI

ALmanya İçişleri Bakanlığı, "Wolfsbrigade 44" ya da "Sturmbrigade 44" adlı ırkçı grubun faaliyetlerini yasakladığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer, nefret eken ve Nasyonal Sosyalist bir devletin yeniden kurulmasını savunan bir derneğin Almanya'da yeri olmadığını vurguladı. Yasaklamanın ardından üç eyalette 11 eve baskın düzenlendi.

BASINA YANSIYAN,YASAKLAMA HABERİ

ÖTE YANDA,"İNTİKAM"  SLOGANLARI.

Neyin "intikam"i imiş?..

CAMİYE,İNTİKAM!",YAZILI SALDIRI.

Almanya'da camilere yönelik kışkırtıcı saldırılar sürüyor.

Bu kez Kornvestheim'daki ATİB camisine "İntikam" yazılı saldırıya, burada yaşayanlardan,Müslüman ve  Türklerden büyük tepki var.

Camiye ‘intikam’ yazılı saldırı

BU, ÜÇÜNCÜ SALDIRI OLDU
FEDERAL Meclis'e sunulan önerge ile yakın takibe alınması tavsiye edilen Avrupa Türk İslam Birliği'ne (ATİB) bağlı Kornvestheim Merkez Camisi, saldırıya uğradı. Saldırganlar gece yarısı cami duvarına "İntikam" yazdı.

Cami derneği yöneticisi Osman Altın, camilerinin daha önce de iki kez saldırıya uğradığını ve faillerin yakalanamadığını dile getirdi.

ÜZERİNDE CİDDİYETLE DURULMALI
SALDIRININ Federal Meclis'e sunulan önerge sonrası gerçekleşmesinin manidar olduğunu söyleyen Altın, "Saldırıyı hemen polise bildirdik. Bu kez olayın üzerinde ciddiyetle durulmasını, saldırganların yakalanmasını istiyoruz" dedi.

TERÖRİSTLERİN SALDIRISI OLMALI

Türkçe olarak 'İntikam' yazılması saldırının PKK'lılarca gerçekleştirilmiş olabileceğini akla getirdi.

Haber;Fatih Yılmaz,Kornvestheim.Ve SabahAvrupa, Berlin.4.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın