İnsanlık Dersi...

İnsanlık Dersi...

Küçük Ela'dan insanlık dersi

EDE KÜÇÜK AMA,MARİFETLERİ BÜYÜK

Küçük Ela’dan insanlık dersi

9 yaşındaki Ela, lösemili çocukları görünce çok duygulanıyordu.

Üç yıl boyunca uzattığı saçlarını kestirdi, lösemi tedavisi gören çocuklara bağışladı.

Almanya'nın Heidelberg şehri yakınlarındaki Plankstadt kasabasında yaşayan Ela Cansızoğlu, "insanlık dersi" denebilecek çok anlamlı bir davranış sergiledi. Lösemili çocukları gören ve hastalık sürecinde saçlarının döküldüğünü öğrenen Ela, üç yıl önce kısa olan saçlarını uzatmaya karar verdi.

Üçüncü sınıf öğrencisi Ela, gittiği kuaförde uzattığı saçlarını kestirip bağışladı.


SAÇLARINDAN PERUK YAPILACAK
ÜÇ yıl boyunca bir amaç için uzattığı saçları ile çok mutlu olduğunu söyleyen Ela, "Ben bu saçlarla nasıl mutlu olduysam, aynı şekilde lösemi hastası bir çocuğun mutlu olduğunu görmek isterim. Saçlarımı kestirerek peruk yapılması amacıyla Alman Kanserli Çocuklar Derneği'ne bağışladım. Ailem verdiğim kararda benim en büyük destekçimdi" diye konuştu.
MANEVİ DESTEK ÇOK ÖNEMLİ
ANNE Deniz Cansızoğlu da, "Onun bu küçücük yaşında gösterdiği duyarlılık beni çok mutlu etti. Diğer arkadaşlarının da aynı davranışı sergilemesini isterim. Maddi desteğin yanı sıra manevi destek de çok önemli. Lösemili çocuklar için düzenlenen doku tipleme kampanyalarına da katılmak, duyarlı olmak gerekir. Çocuklar böyle konularda çok daha duyarlı oluyorlar" dedi

Fatih Yılmaz/ YeniyurtHaber/25.7.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın