İngiltere de İtalya gibi

İngiltere de  İtalya gibi

ÇİN VİRÜS KORKUSU,BU SEFER,İNGİLTER'YE UZANDI

İngilitere'deki üst düzey bir bakan, insanların korona virüs salgınında evde kalma tavsiyelerine uymaması durumunda İtalyan tarzı sokağa çıkma yasağının getirileceğini söyledi.İngiltere sokağa çikma yasaği

Topluluklar sekreteri Robert Jenrick, Covid-19 salgınının İngiltere’de ”hızlandığını” söyledi.

Pazar günü Sky News’in Sophy Ridge’e verdiği demeçte, ”Tıbbi tavsiyeleri izlerken etkinliklere devam edebileceğimiz özgür bir toplumda yaşamak istiyoruz. Fakat bu bir oyun değil, durum çok ciddi” dedi.

İngiltere de,İtalya,Almanya Gibi Sokağa Çıkma Yasağı Getirebilir!

”İnsanlar bu tavsiyeye uymazsa, mecbur sokağa çıkma yasağı getirebiliriz fakat hiçbirimiz bu yola gitmeyi istemiyoruz. Hatırlanacağı üzere İtalya’dan gelen görüntülerin ayıltıcı olduğunu” dile getirdi.

İngilizleri korona virüs salgınında ”gelgiti değiştirmeye” yardım etmek için doktorların ve yetkililerin tavsiyelerine uymaya çağırdı. Evde kalması gereken  insanlara doğrudan mesaj gönderen Bay Jenrick, “Uzun bir süre evde kalacağınızı bilmenizi istiyoruz fakat yalnız olmayacaksınız. Sizi desteklemek için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

Salgının en etkili olduğu şehir Londra belediye başkanı Sadiq Khan, halkı evde kalmaya çağırdı ve sosyal mesafeli kurallar çiğnendiğinde insanların öleceğini söyledi.

BBC’den Andrew Marr Show’a şunları söyledi ; “Hayat değişti, bir süreliğine farklı şeyler yapmalıyız. Sosyal etkileşim hastalığın yayılmasın ve insanların ölmesine neden oluyor.

Gerçekten, zorunda oİngiltere sokağa çikma yasaği webhakimlmadıkça evinizden çıkmayın.”

  İngiltere'de Durum Çok Ciddi!

Londra’nın parklarını kapayıp kapamayacağı sorulduğunda Khan, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için “ne gerekiyorsa” yapacağını söyledi; Hiç şüphe yokki, insanların her zaman ki davranması daha fazla insanın ölmesine yol açar.” Khan ayrıca polisin de olaya karışabileceğini ileri sürerek şunları söyledi: “Açıkçası eğer insanlar bu hastalığın yayılmasına yol açacak şekilde hareket etmeye devam ederse, bu tür şeyler dikkate alınması gereken şeylerdir.” Tory eski sağlık sekreteri Jeremy Hunt, sosyal mesafenin İngiltere’ye “İtalya’da gördüğümüz sağlık sistemi üzerindeki korkunç etkiden” kaçınmanın tek yolu olduğunu söyledi.

Gördüğümüzden kaçınmak kesinlikle mümkün fakat herkes çok çok endişeli ve virüs hala hızlı büyüyor. Ayrıca insanlar talimatlara uymadığında bu salgın çok daha ilerleyecek. Kurallara uymayarak sadece kendi hayatını tehlikeye atmakla kalmayıp başkasının da hayatını riske atıyor olabilirsin."

Yetkililerin Söylediklerine Uyun

İngiltere sokağa çikma yasaği gelebilir webhakim

“İngiltere’nin ölüm oranı Pazar günü 240’a yükseldi, 70 yaş üstü kadınlar, hamile kadınlar ve mevcut sağlık koşullarına sahip olanlar da dahil olmak üzere insanlara Pazartesi’den itibaren 12 hafta boyunca evde kalmaları çağrıldı.

Etkilenenler evde iken durumlarının nasıl yönetileceği hakkında tavsiye ve rehberlik içeren düzenli reçete mesajları alacak, reçetelerin verilmesi ve günlük yaşamlarına özelde bilgiler verilecek.

KORONAVİSÜ (corona)TV.LERDE DE TARTIŞILIYOR.

NEZAMANA KADAR DEVAM EDECEĞİ,ARAŞTIRILIYOR.

Basına yansıyan Virüs vebası haberleri.22.03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın