İmansıuz Kâfirler

İmansıuz Kâfirler

DİTİB Göttingen Camii’ne ırkçı tehdit mektubu gönderildi

FAŞİTLER  BOŞ DURMUYOR!

Göttingen/ Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Göttingen Camii'ne, "Siz böyle devam edin, tekrar geleceğiz,daha kötü şeyler  olacak" içerikli,NSU 2.0 imzalı ve gamalı haç sembolünün yer aldığı ırkçı tehdit mektubu gönderildi. 

Göttingen DİTİB Camii yönetim kurulu üyesi Ali Serkan Şahbaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 8 Kasım tarihinde posta yoluyla gelen tehdit mektubunun 9 Kasım’da açılarak şehir polisiyle paylaşıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

MEKTUPLA TEHDİT

 

22 Eylül tarihinde de caminin dış cephesine gamalı haç işareti çizildiği ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Şahbaz, “Cami cemaatimiz ve Göttingen’de yaşayan Müslümanlar olarak tedirginiz. Bir önceki saldırının soruşturması devam ederken, şimdi de tehdit mektubu gönderildi. Yönetim kurulu olarak sosyal medya hesabımızdan ve camiye gelen cemaatimize duyuruda bulunarak, sağduyulu olmaya davet ettik. Camimize ve tüm mabetlere yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Yönetim kurulu olarak cemaatimizin güven içerisinde camimize gelebilmeleri için tüm imkanları değerlendireceğiz“ dedi.

FAŞİT/IRKÇI YOBAZLAR

Kadır Biçer/Göttingen./YeniyurtHaber/11.11.2022

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın