İbneliği Övdü

İbneliği Övdü

DW Buna karşılık, Diyanet'in hafızlık eğitimine kin kustu.

DW,EŞCİNSELİĞİ(ibnelik) ÖVDÜ,HAFIZLIĞI ELEŞTİRDİ!.. Eşcinselliği övdü, hafızlığı eleştirdi: İkiyüzlü DW

Türkiye'de provokasyon haberciliği yapan Alman resmi medya organı DW, küçük çocuklara eşcinsellik eğitimini övdü.

Buna karşılık, Diyanet'in hafızlık eğitimine kin kustu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş; Bizim tek gündemimiz İslam'ın ilkeleriyle hizmet etmek

İHA

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bizim tek gündemimiz İslam’ın ilkeleriyle hizmet etmek

Gündemi Almanya'da başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere farklı bakanlıklar tarafından belirlenen Deutsche Welle'nin Türkçe servisi (DWTürkçe) Türkiye karşıtlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Türk örf ve adetlerinden rahatsız olan Deutsche Welle, Diyanet'in hafız yetiştirme programını eleştirerek, Türkiye'deki din karşıtlarının ağzından İslam düşmanlığı yaptı.

SAPKINLIĞA TAM DESTEK
Halbuki aynı DW,sapkın zihniyetlerin yaptığı projelere tam destek verdiği gibi, onları öve öve bitiremiyor. DW ABD'nin Kaliforniya Eyaleti'nde trans çocuklar için kurulan bir kampı yere göğe sığdıramamıştı. DW, "Trans çocuk bireylerin katıldığı bir kamp, onların kendilerini farklı hissetmesine yardımcı oluyor. Gökkuşağı adlı kampa katılan çocukların sayısı hızla artıyor" diyerek, kampı cazip göstermişti.

İKİ YÜZLÜ DW

HAFIZLIĞA TEPKİ

Türkiye'nin çocuklara dini eğitimi vermek üzere geliştirdiği proje ise Deutsche Welle'yi büyük oranda rahatsız etti. DW Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hafız yetiştirme programını, "Dini bir vakıfla protokol imzalayan Diyanet, hafızlık eğitimi için bağış topluyor. Küçük yaştaki öğrenciler hafız olarak yetiştirilecek" sözleriyle duyurarak, "Diyanet projesine tepki var" dedi. DW'nin bu ikiyüzlü tavrı ise Türklerin tepkisini çekti.

İMANA GEL DEUTSCHE WELLE!..(yHy)

MEHMET ÇEKMehmet Çelik/ YeniyurtHaber/19.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın