Horon Oynuyorlar

Horon Oynuyorlar

Almanya'da 55 bin çocuğun tehlike altında yaşadığı açıklandı.

Horon oynıyoralar ve zılgıt çekiyorlar !

Halk dansları eğitmeni Engin AltınovHoron tepiyor zılgıt çekiyorlara'nın Monheim'daki okullara sunduğu "İstanbul'a doğru dans" adlı projesi kapsamında Alman öğrenciler horon oynuyor, zılgıt çekiyorlar.

Almanya'nın Monheim kasabasında halk dansları eğitmeni olan Engin Altınova'nın projesi kapsamında lisede ek folklor dersi açıldı.

ALTINOVA'NIN MASKELİ,ALTIN ÇOCUKLARI

KER KESİMDEN VAR.MEKSİKA,İTALYAN,KARADENİZ,ROMAN...

Altınova, "On yıldır çoğunluğu Alman olmak üzere, Meksikalı, İtalyan, Fas ve Türk öğrencilere halk oyunlarımızı öğretiyorum. Karadeniz, Roman, Gaziantep yörelerine ait halk oyunlarını hikayeleri ile birlikte anlatıyorum. Öğrencilerle her yıl Türkiye'de 23 Nisan kutlamalarına katılıyoruz. Dönerken gözyaşlarını tutamıyorlar. Bu öğrenciler asla önyargılı olmayacak. Zılgıt çeken, horon tepen bir kişi, yabancı düşmanı olabilir mi? Belediye başkanımız ve okul müdürümüz en büyük destekçimiz" dedi

ALMANYA'DA FOLKLOR.

ESKİ FOLKLORCULARDAN OLAN,ÖMER ÇAKİR. BİR İSTANBUL HATIRASI.

* * *

ÖTE YANDA

55BİN ÇOCUK TEHLİKE ALTINDA

55 bin çocuk tehlike altındaAlmanya'da 55 bin çocuğun tehlike altında yaşadığı açıklandı.

Gençlik Dairesi'nin 2019 verilerine göre çocuklar genelde psikolojik, fiziksel şiddetin yanı sıra cinsel taciz riski ile karşı karşıya kalıyor.

Tehlike altındaki çocukların yüzde 81'ini 14 yaş ve altı grubu oluştururken beşte biri ise 14 ile 18 yaş arasında bulunuyor. Suç raporuna göre yüzde 93'ü 6 yaş altında olan 113 çocuk öldürüldü.

Haber;İbrahim Taş. Derleyen;YeniyurtHaber.09.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın