Hollanda Medyasından övgü

Hollanda Medyasından övgü

Hollanda basını, Avrupa’da aşılamalarda aksaklıklar yaşanırken Türkiye'de

HOLLANDA BASININDAN ÖVGÜ GELDİ

Hollanda basınından Türkiye'deki aşılama çalışmalarına övgü

TÜRKİYE,ZORU BAŞARIYOR

Hollanda basını ülkesindeki kötü hava şartları ile ara verilen aşılama çalışmalarına atıfta bulunarak,Türkiye'de zorlu hava şartlarına rağmen kesintisiz devam eden Covid-19 aşı çalışmalarından övgü ile söz etti.

Korona virüs salgını nedeni ile zor günler geçiren Avrupa’da, aşılama kampan yasında yaşanan aksaklıklara yönelik tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Hollanda basını, Avrupa'da aşılamalarda aksaklıklar yaşanırken Türkiye'de kötü hava şartlarına rağmen aşılamaya ara verilmemesini gündemine taşıdı.

Hava şartlarını bahane eden Hollanda yönetimini eleştiren Hollanda basını,Türkiye'yi örnek gösterdi.

TÜRKİYE SAĞLIK ELEMANLARI,DAĞ TEPE DOLAŞARAK  AŞI YAPİYOR

Hollanda; “Kar aşıları durdurmuyor”
Hollanda’da yayın yapan RTL Nieuws kanalı muhabirleri, Van'ın Gevaş ilçesinde aşılama çalışmaları yürüten sağlık çalışanları ile 1 gün geçirerek, ekipleri yakından takip etti.

Ekiplerin zorlu hava şartlarına rağmen halkı aşılamaya devam ettiğini görüntüledi.

Haberi, “Kar aşıları durdurmuyor, ücra Türk dağ köylerine kadar sokuluyor” başlığı ile servis eden Hollanda kanalı, Türk yetkililerin çabalarını anbean aktardı.

Haberde, dağlardaki karların sağlık çalışanlarını korkutmadığı vurgulanarak, yaşlıları ve savunmasızları aşılamak için sağlık çalışanlarının doğrudan karın içinden köylere ve şehirlere yürüyerek gittikleri ifade edildi.

AMAN HA  GÖZE GELMEYELİM!

BASINDA  KORONA VİRÜS HABERLERİ.

Haber;İHA/Derleyen;HaberYeniyurt. 19.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın