Hollanda'dan madalya

Hollanda'dan madalya

Hollandada Camiler kapanabilir

HOLLANDA,BİLDİĞİNİZ GİBİ   Hollanda’da nişan rezaleti

HOLLANDA'DA NİŞAN TÖRENİ

15 Temmuz'dan sonra FETÖ'ye kol kanat geren Hollanda, hainlere desteği sürdürüyor.

Hollanda'nın Kraliyet Nişanı verdiği iki hain,adeta şov yaptı.

Ülkede FETÖ'cülerin cirit atmasına müsaade edilen Hollanda'da Kraliyet Nişanı rezaleti yaşandı.

Hollanda'da geleneksel Kraliyet Nişanı'na bu sene 16 Türk layık görüldü. Türkler arasında FETÖ'cü Mevlüt Yılmaz ve Fatma Lapçin Yılmaz da vardı. FETÖ'cü Yılmaz, Kraliyet Nişanı'nı Pensilvanya'da yaşayan FETO elebaşı Gülen'e ithaf etti.
FETO ADINA ALMIŞ

(HERKESİ DE FETÖCÜ OLARAK GÖRMEKTE YANLIŞTIR(yHy)
Ödülü Fetullah Gülen adına kabul ettiğini söyleyen Mevlüt Yılmaz ile eşi Fatma Lapçin Yılmaz, hain FETÖ'cülerin Türkiyi'ye kin kustuğu bir internet sitesine açıklamalar yaparak, elebaşına methiyeler düzdüler. Mevlüt Yılmaz, Kraliyet Nişanı'nı Fetullah Gülen başta olmak üzere Hizmet Gönüllüleri adına kabul ettiğini söylemekten çekinmedi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN BÜYÜK AYIP
Ödülü belediye binasında veren Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema da konuşmasında FETÖ'nün sorumluğu olduğu ve 251 şehidin verildiği hain 15 Temmuz darbe girişimine değinmedi. Halsema bunun yerine şehitlerle alay eden bir açıklama yaptı. Halsema, "Maalesef sizler adına üzüldüğüm bir konu ise doğduğunuz ülkeye gidemeyişiniz. Sizler diyalog insanlarısınız" dedi.

ÖDÜL ALAN İSİMLER

Kraliyet Nişanı almaya kazanan Türklerin isimleri ve şehirleri şöyle: Ayşe Boya (Lochem), A. Erdal, C.Sofuoğlu ve G.Bozdağ-Güzel (Rotterdam), G. Dolu (Hoogvliet), Elif Ateş (Barendrecht), Z. Çimtay (Schiedam), Fatma Kırılmaz (Vlaardingen), K. Korkmaz (Maasluis), N. Oral (Rijmond), H.İ. Seçkin, Kerem Alan, Süreyya Erdem (Deventer), Selahattin Asal (Huizen), Fatma Lapçin Yılmaz ve Mevlüt Yılmaz (Amsterdam).

ÖTE YANDAHollanda’da camiler kapatılabilecek

Hollanda'da camiler kapatılabilecek

Hollanda'da geçici hükümet,Danıştay'ın, koronavirüs ile mücadelede belediye başkanlarının gerektiğinde cami, kilise ve sinagogları da kapatabilmesi yönündeki tavsiyesine uyma kararı aldı. Danıştayın açıklamasında, din özgürlüğünün anayasa tarafından korunduğuna dikkat çekilerek, "Ancak bu, halk sağlığını korumak amacıyla bu hakkın özel bir yasayla kısıtlanamayacağı anlamına gelemez" denildi. Amsterdam 

SabahAvrupa/YeniyurtHaber.28.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın