Hollanda'da skandal

Hollanda'da skandal

Hollanda'da bir sağlık skandalı daha

Hollanda’da bir sağlık skandalı dahaHOLLANDA'DA BİR SAĞLIK SKANDALI

İnsan hayatına verilen değerin son zamanlarda dibe vurduğu Hollanda'da bir sağlık skandalı daha ortaya çıktı. 35 yaşındaki Funda Gök, evinde ölüme terk edildi

Rahatsızlanınca doktora gitti, 'Mide kanseri' teşhisi kondu. Aylar sonra , "sende mide kanseri yok"diyerek eve gönderilen Funda Gök (35), odasına kapandı, 50 kilodan 30 kiloya düştü. Gök ailesi, Hollanda hastanelerinde kızlarının hastalığına henüz teşhis konulamamasına isyan etti ve karanlık bir odada adeta ölümü bekleyen kızları için yardım istedi.

HALİ PERİŞAN EDİYOR
TILBURG'da ikamet eden Giresunlu Gök ailesi, "Kızımız, geçtiğimiz yıl haziran ayında ortalama 50 kiloyken bir yıl geçmeden 30 kiloya düştü. Sürekli mide bulantısı var. Yediğini içtiğini geri çıkartıyor. Ağrılarına dayanamıyor. Sürekli ağır ağrı kesici kullanıyor. Kızımızı bu halde görmek bizleri perişan ediyor. Devletimizden kızımıza da el uzatmasını istiyoruz" dedi.

GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZ TÜRKİYE'DE
GÖK ailesi, doktorların son olarak kızlarının farklı organlarında kanser olduğunu söylediğini aktardı ve "Tıp bunca ilerlemişken üç kızımızın en büyüğü Funda'ya tam teşhis konulamamasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Artık tek çaremiz, kızımızın Türkiye'ye nakledilmesi. Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği ve konsolosluklarımız aracılığı ile Sağlık Bakanlığı'na müracaatta bulunduk. Gözümüz ve kulağımızı Türkiye'ye çevirdik" diye konuştu.

Fatih Özyar/12.4.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın