Holanda'da Türk Emniyet Müdürü

Holanda'da Türk Emniyet Müdürü

Hollanda'ya Türk emniyet müdürü

BAŞARILAR TESADIFÎ DEĞİLDİRHollanda’ya Türk emniyet müdürü

Kırşehirli Hamit Karakuş,Kuzey Hollanda Emniyet Genel Müdürü oldu.

1 Eylül'de görevine başlayan Karakuş,Amsterdam dahil 44 bölgede 3 bin 500 polisin başına getirildi

Toplam 3 milyon nüfuslu Noord Holland (Kuzey Hollanda) Eyaleti içinde ülkenin en büyük şehri Amsterdam da dahil olmak üzere toplam 44 şehir bulunuyor. 58 yaşındaki Hamit Karakuş, Hollanda Senatosu'ndaki görevinden ayrılarak göreve başladı. Karakuş'un ileriki dönemde İşçi Partisi'nin başına geçmesi bekleniyor.
HUZUR VE GÜVENLİK SÖZÜ
Rotterdam ve Schiedam emniyet müdürlüklerinde 10 yıl boyunca görev yapan Karakuş, Rotterdam Belediyesi'nde İskandan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış ve daha sonra senato üyesi olmuştu.

Karakuş, "Heyecanlı ve mutluyum. Artık yeni görevime başladım. Toplumun huzuru ve güvenliği için ne gerekiyorsa onu yapacağımdan emin olabilirsiniz" diye konuştu.

İLKLERİN İSMİ
Gelderland Polis Okulu'ndan mezun ilk Türk olan Karakuş, 10 yıl polislik yaptıktan sonra atıldığı siyasette de ilkleri başardı. İşçi Partisi'nden (PvdA) siyasete giren Karakuş, "İlk Türk Senato Üyesi" ve "İlk Türk kökenli Rotterdam Belediyesi Başkan Yardımcısı" oldu. Karakuş, göreve başlamasını sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafıyla duyurdu.

Fatih Özyer/04.09.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın