Hırsızı

Hırsızı

Başkası bakar,Türk yakalar!

Hırsızı,doğruca karakola götürdü!

Polisin yıllardır bulamadığı hıHırsızı doğruca karakola götürdürsızı, Türk taksici yakaladı.

Uyanık taksici Atila Talu,fare lakaplı hırsızı gideceği adres yerine karakola götürüp polislere teslim etti.

FARE LAKAPLI ROMANYALI

Almanya'nın Hannover şehrinde yaptığı hırsızlıklarla polisi bıktıran ve yıllardır yakalanamayan "Fare" lakaplı Romanya asıllı 41 yaşındaki hırsız, son işinde yakalandı.

Polisin yıllardır yakalayamadığı hırsızı Atila Talu (56) ismindeki Türk taksici yakaladı. Son işinde bir restorana giren hırsız, çaldığı malları mekanın sokağındaki gizli bir yere bıraktı. Aynı sokakta başka hırsızlıklar da gerçekleştirdi ve taksi çağırdı.

HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENDİ
ÇALDIĞI malları taksiye yükleyen hırsız, gitmek için bir adres verdi. Müşterisinin hareketlerinden şüphelenen ve çanta içindeki eşyaları da gören taksici Atila Talu, taksiyi polis karakolunun önüne çekti. Kendini bir anda karakol önünde bulan hırsız, kaçmaya kalktı ancak Talu, hırsızı yakalayıp polislere teslim etti. Karşılarında yıllardır peşinde oldukları hırsızı gören polisler Talu'ya teşekkür etti.

RESTORAN SAHİBİ ÖDÜLLENDİRDİ
POLİS, hırsızın çaldığı eşyaları sahiplerine teslim ederken, eşyalarına kavuşan bir restoran sahibi çift, Talu'yu restorana davet etti ve çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi. Kırşehirli Talu, "14 yıllık taksiciyim. Taksiye binen insanların hareketlerinden ne olduklarını anlarım. Bir çanta dolusu eşyayla taksiye binen kişinin de hırsız olduğunu anladım. Şehir dışına çıkmak istiyordu. Onu çaktırmadan polis karakolunun önüne götürdüm. Ben vatandaşlık görevimi yaptım" dedi

EL OĞLU YAPAR;TÜRK YAKALAR.

Haber;Mehmet Uzun,Hannover. 28.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın