Hanover Konsolosluğu

Hanover Konsolosluğu

Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, nezaket ziyaretinde bulunanları karşıladı .

VİRÜS,PANDEMİ SÜRECİNDE...

Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, nezaket ziyaretinde bulunan Bremen Milli Bayramlar Tertip Komitesi’ni (MBTK) makamında kabul etti. Ziyaretçi sayısının sınırlı tutulduğu küresel salgın Kovit-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşen ziyarette, Hannover Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Öğretmenleri,Türk sivil kuruluşları temsil cileri ve basın mensuplarından oluşan Milli Bayramlar Tertip Komitesi, yeni atanan başkonsolos Gül Özge Kaya'ya, çiçeklerini takdim edip kabul edildiklerinden dolayı teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

TÜRKÇE DERSLERİ ÇOK MUHİMDİ.

DİĞER MİLLETLER,İTALYAN,FRANSIZ,ÖSTEREİCH/AVUSTURYA,YUNAN,HİRVAT VB.ÜLKELER BİR KAÇ LİSABN BİRDEN ÖĞRENİYORLARDI

Bremende Türkçe derslerinin başarıyla devam etmesi ve uzun yıllardır devam eden MBTK çalışmaları hakkında bilgi verildiği sıcak bir atmosferde geçen görüşmede tanışma faslı ardından birlikte yapılması öngörülen yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

DERNEK,CEMİYET  ÇALIŞMALARI...
MBTK adına Timur Şahin (Koordinatör Öğretmen),Harun Sapmaz, (DİTİB Eyüp Sultan Bahçe Cami Bşk.),Hasan Fidantek (Bahçeciler Der. Bşk.) ve gazeteciler Birol Tan,Gülsüm Tan, Hasan Akdoğan'ın yer aldığı ziyarette başkonsolos Kaya, Bremen’de STK çalışmaları hakkında bilgi alırken “Derneklerimiz, Türkiye ve Almanya arasında önemli bir köprü teşkil etmektedir. Dolayısıyla her iki ülke bağlarını güçlendirmek açısından ortak faaliyetlerimiz bu ilişkilerimize önemli katkı yapmaktadır. Bu bağlamda dernek çalışmalarına büyük önem veriyoruz” derken, malum pandemi nedenıyle gereken etkinliklerin yapılamadığını belirterek, bu süreçte birlik ve beraberlik içinde kalmanın önemine dikkat çekti.

DESTEK VE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Yaklaşık iki saat süren görüşme hakkında gazetemize değerlendirmede bulunan başkonsolos Kaya, “Türk toplumu ve gençlerimiz için bilhassa eğitim alanında değerli çalışmalar yaptığını öğrendiğim Milli Bayramlar Tertip Komitesi’ni başkonsolosluğumuzda kabul etmekten ve tanımaktan büyük mutluluk duydum. Güzel çalışmaların devam etmesinde başkonsolosluğumuzun desteği devam edecektir” dedi.

Türk toplumunun Almanya'da en iyi yerlere gelebilmesi için başkonsolosluk olarak çalışmaların devam edeceğini belirten Kaya, “Malum pandemi nedeniyle etkinlik,faaliyetler konusunda bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bu geçici süreçde birbirimize bağlı olmamız önemlidir” ifadesini kullandı.

ALMANYA'NIN HER EYALETİN DE OLAN,DİN HİZMETLERİ,ATEŞELİĞİ (yhy)
MBTK Hannover'de ikinci ziyaretini, Din Hizmetleri Ataşeliği'ne yaptı.
Bremen Milli Bayramlar Tertip Komitesi, makamında ziyaret ettiği T.C. Hannover Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Hüseyin Köftürcü’ye Bremen’in selâmlarını iletirken,çalışmalarında başarılar dilediler.

MBTK ziyaretinden duyduğu sevincini ifade eden Dr. Köftürcü,Kovit 19 salgını nedeniyle çoğu faliyetleri iptal etmek durumunda kaldıklarını belirterek,dünyayı etkileyen malum süreci en kısa zamanda atlatılmasını diledi.

BİZE İNTİKAL EDEN,ALMANYA HAVADİSLERİ

Haber;Gülsüm Tan,Hasan Akdoğan,11.10.2020/Hannover

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın