Hannoverli Belediye Başkanı

Hannoverli Belediye Başkanı

Hannover'e yedi ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen

Türkiye,gözümde tütüyor!..      

Hannover Belediye Türkiye gözümde tütüyorBaşkanı Belit Onay, pandemi nedeniy le Türkiye tatilini ertelediğini söyledi.

Onay, “Bebeğimi aileme göstermek için sabırsızım”, dedi.

Hannover'e yedi ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Belit Onay (39), Türkiye'ye gitmek için sabırsızlandığını dile getirdi. Koronavirüse yakalanıp yenen Onay, şimdi de pandemi mağduru olduğunu söyledi. Ailesinin Türkiye'de bulunduğunu ifade eden Onay, "Koronavirüs nedeniyle yeni doğan çocuğumu Türkiye'de bulunan annem hala göremedi. Onun hasretiyle yanıyorlar. Şartlar iyileşince Türkiye'ye gideceğim" dedi.

TÜRKİYE'DEKİ AİLEMİ ÇOK ÖZLEDİM
TATİLE ihtiyacı olduğunu anlatan Onay, "Türkiye'ye gitmek istiyordum, ancak salgın nedeniyle gidemedim. Şartlar düzelince, riskler kalkınca ilk gideceğim yer gözümde tüten Türkiye. Ailemi çok özledim. Kısacası seyahat kısıtlaması kararının bir mağduru da benim"dedi.

Federal Hükümet'in risk bölgesine gidilmemesi uyarısını belediye başkanı olarak çalışanlarına aktardığını da anlatan Onay, "Bu durum yanlış anlaşıldı" yorumunda bulundu..

BİZ HÜKÜMETİN UYARISINI İLET TİK
BELEDİYE çalışanlarına ve devlet memurlarına Federal Hükümet'in talimatlarını bildirmekle yükümlü olduklarını belirten Onay, "Federal hükümetin pandemi nedeniyle riskli listede yer alan ülkelere gidilmemesi yönünde uyarısı var. Eyalet hükümeti ve belediye olarak bu kuralları uygulamakla yükümlüyüz. O nedenle çalışanlarımıza riskli ülkelere gidilmemesi yönünde uyarıda bulunduk. Ancak bu Türkiye'yi hedef almışım gibi gösterildi. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu benden kaynaklanan bir durum da değil" dedi.

 * * *

Basına yansıyan Almanya haberleri.

Mehmet Uzun,/Hannover.9.07.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın