Hakemlığı Aileye Aşıladı

Hakemlığı Aileye Aşıladı

Hakemlikte hiç hedef belirlemediğini ifade eden Fazlı Koçak

FUTBOLU AİLEYE AŞILADIHakemliği tüm aileye aşıladı

28 yıl önce babasının tavsiyesiyle hakemliğe başlayan ve maç yönetme rekoruna imza atan Hasan Fazlı Koçak, kardeşi, oğlu ve yeğenini de hakem yaptı. DFB, aileyi ödüllendirdi.

Heilbronn kentinde(moğolca) yaşayan Mersinli Koçak ailesi, hakemlikte gösterdikleri başarı ile adlarından söz ettiriyor. Heilbronn Türkspor takımının kurucuları arasında yer alan babası Cengiz Koçak'ın tavsiyesi üzerine hakemliğe 28 yıl önce başlayan Hasan Fazlı Koçak, bugüne dek 2500 civarında maç yönetti. 52 yaşındaki Koçak, geçen sezon amatör kümede 183 maç yöneterek Almanya rekoru kırdı.

GENÇLER BABALARININ İZİNDE
SEVDİĞİ hakemlikte hiç hedef belirlemediğini ifade eden Fazlı Koçak, "Sadece sahada adaletli olmayı seçtim. Çevremde değer verilen bir insan oldum. Bu gurur da bana yetiyor" dedi. Önce kardeşi Mustafa Ozan'ı hakemliğe yönlendiren Fazlı Koçak, daha sonra oğlu Altay'ın, ardından da yeğeni Oğuzhan'ın hakem olmasında rol aldı. Mustafa Ozan, 26 yıldır düdük çalarken gençler, babalarının izinde ilerliyor.

DFB, AİLEYİ ÖDÜLLENDİRD
ALMANYA Futbol Federasyonu (DFB), gönüllü hakemlikte büyük başarıya imza atan Hasan Fazlı Koçak'a onur belgesi takdim etti. DFB, Koçak ailesini, Haziran ayında oynanan Almanya Kupası final maçında ise onur konuğu olarak ağırladı. Kariyerleri boyunca pek çok ödülün de sahibi olan aile, "DFB'nin bizi onurlandırmasından büyük mutluluk duyduk. Biz yeşil sahada adaletli maç yönetmeyi daha yıllarca sürdüreceğiz" dedi.

Çağlayan Aktürk/15.10.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın