Gökhan'nın yaşama mücadelesi

Gökhan'nın yaşama mücadelesi

İki yaşınadn beri

GÖKHAN,YARDIM BEKLİYOR

Gökhan’ın yaşam savaşı

İki yaşındayken dünyada birkaç kişide görülen hastalığa yakalandı. Doktorların, "Yaşamaz, ümidi kesin" dediği Gökhan,beş yıldır hayata tutunmaya çalışıror.

Almanya'nın Münih şehrinde yaşayan Kayserili Betül (34) ve Göksel Kıraç (37) çifti, yedi yaşındaki çocukları Gökhan Kıraç'a umut olacak doktor arıyor.

Dünyada sadece birkaç kişide görülen "Novo mutasyon DNM1L" isimli hastalık ile mücadele eden Gökhan'dan umutlarını hiç kesmeyen çift, "Lütfen sesimizi duyun. Beş yıldır savaş veren Gökhan ayağa kalksın" dedi.
ONU NASIL ÖLÜME TERK EDELİM

2017 yılının Ağustos ayında ailece Antalya'ya tatile gittikleri sırada Gökhan'ın ani bir atak geçirdiğini söyleyen baba Göksel Kıraç, "Daha önce hiçbir şikâyeti yoktu. Tatilin ikinci günü rahatsızlandı. Doktorlara göre Gökhan şimdiye kadar ölmüş olmalıydı ama oğlum yaşıyor. Ben oğlumu nasıl ölüme terk edebilirim. Birileri bize yardımcı olsun" diye yardım çağrısında bulundu.

NADİR GÖRÜLEN BİR HASTALIK

BEVYERA  LİDERİ MARKZ SÖDER,AİLEYE EL ATTI.
Novo mutasyon DNM1L, kişide canlı hücrenin çekirdeğinde bulunan ve kalıtsal özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlayan DNA molekülünün bazı nedenlerle bozulmaya uğramasıyla oluşuyor. Hücrelerde bölünme bozukluğu oluşturan ve kalıtsal olmayan bu hastalık, dünyada sadece birkaç kişide görüldü.

TÜRKİYE'YE TATİLE GÖTÜRMEK İSTİYORUZ
Anne Betül Kıraç ise, "Oğlumu Türkiye'ye tatile götürmek istiyoruz. 24 saat başında bakıcı var. İki bakıcının da bizimle gelmesi gerekiyor. Sağlık sigortasını ikna etmeye çalışıyoruz. Bu isteğimizin yerine gelmesi büyük arzumuz. Defalarca ölümden dönen oğluma Türkiye tatilinin çok iyi geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

GÖKHAN YARDIM BEKLİYOR

Mustafa Akbaba/İlay Sakaoğlu.03.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın