Fransa milli takımdan ayrıldı

Fransa milli takımdan ayrıldı

Macro'nun açıklamalarına tepki

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamasından sonra,Paul Pogba milli takımı bırPOGBA Milli Takimi Biraktiaktığını açıkladı.

Macron,"İslâm bugün dünyanın her yerinde kriz yaşayan bir dindir", açıklamasını yapmıştı.

Pogba Millî Takımı Bıraktı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,Ne Dedimşti?

BİR KAÇ GÜNDEN BERİ DEVAM EDEN TARTIŞMAYA,SPOCULARDA KATILDI.

Macron twitter hesabından yaptığı paylaşımında; ”İslam bugün dünyanın her yerinde kriz yaşayan bir dindir” paylaşımında bulundu.

Diğer yandan ise açıklamalarında, İslami radikalizmle mücadele’ adı altında bir ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi, ‘İslam bugün dünyanın her yerinde krizde, Fransa’da İslamcı ayrımcılık olduğunu’ iddia etti. Fransa’daki imamlar için “reform” yapılacağını söyleyen Macron, Türkiye, Fas ve Cezayir'in imamlarını eğitmesine son vereceğini dile getirdi.

Macron, yeni bir sistem kuracaklarını ifade ederken, ibadethanelerin ve derneklerin nasıl finanse edildiğinin denetleneceğini de belirtti.

POGBA,GİNELİ BİR MÜSLÜMAN...

POGBA Aslen Nereli

Paul Pogba, 15 Mart 1993 yılında Gineli müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi Fransa’nın Seine-et-Marne ilinin Lagny-sur-Marne bölgesinde yaşadığından orada bulundu.

Diğer yandan ise, Paul Pogba'nın kendisinden büyük, ikiz olan aynı zamanda futbolcu olan 2 erkek kardeşi vardır. Bu arada bu kardeşlerinden Florentin Sedan takımında forma giyerken,Mathias ise İngiliz kulübü,Crewe Alexandra'da forma giymektedir. 

Pogba futbol ile 6 yaşında, yaşadığı yere birkaç kilometre uzaklıkta bulunan futbol takımı Roissy-en-Brie’nin altyapısında başladı.

Burada yaklaşık olarak 7 yıl geçiren Paul Pogba, 2006 senesinde bir diğer amatör kulüp olan Torcy takımına geçti.

Dahası 2007 yılında ise,Le Havre takımına geçerek ilk profesyonel takımının altyapısında futbola devam etti.

Pobga İlk Fransa Formasını 2013 Yılında Giymişti.Pobga İlk Fransa Formasını

Paul Pogba, Fransa milli takımlarının oynadığı tüm turnuvalarda milli formayı giydi. Bu arada ilk milli takım deneyimini U-16 takımında yaşayan Paul Pogba, U-17 Avrupa Futbol Şampiyonasında da oynamıştı.

Diğer yandan ise,22 Mart 2013 tarihinde 2014 Dünya Kupası Eleme Grubunda Fransa'nın Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiği maçta ilk kez Fransa milli takımı formasını giydi. Ülkesi ile,2018 FIFA Dünya Kupası kazandı.

POGBA, HACI OLUYOR .

POGBA Musluman Mi

Paul POGBA açıklamalarında; “Müslümanlık iyi yönde hayatıma etki etti .. Çünkü ben Müslüman olarak doğmadım. Annem benim Müslümandı. Ancak ben herkese saygı duyarak büyüdüm.

Müslüman olmak hayatımdaki her şeyi iyi yönde etkiledi, değiştirdi. Kendi içinde her şeyi sorguluyorum.”

Müslüman birçok arkadaşımla konuşuyoruz, beraber ibadet ediyoruz. Kendimi farklı hissediyorum. Beni daha iyi bir insan yaptı Müslümanlık.”,şeklinde yorumlar yapmışti.

Müslümanlığı terörle bağdaştırılmasının doğru olmadığını aktaran Pogba, “Herkesin gördüğü gibi terörle alakası yok. Medya yoluyla duyulan haberleri bir kenara bırakırsak İslamiyet çok güzel bir din” açıklamalarında bulundu.

BEŞ VAKİT NAMAZINDA.BİZİM BEYNAMAZ MÜSLÜMAN MÜSVETELERİNE DUYURULUR!

Alkol almadığını ve namaz kıldığını ifade eden yıldız futbolcu, “Günde 5 kere namaz kılmak gerekiyor. Bunu şükretmek ve iman etmek için yapıyorsunuz” açıklamalarda bulundu. Paul Pogba müslüman olmuş ve hacca gitmişti.

(Bizede nasıp ola...)

BasınaYansıyanFransaHaberleri. 

Kaynak;Webhakim. Derleyen,YeniyurtHaber.25.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın