Fransa'dan corona testi

Fransa'dan corona testi

Fransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldı

Fransa,16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu olacak.

CORONATEST IN FREINKREICH

Fransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldı

Fransa, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16 ülkeden gelecek yolculara havalimanlarında Kovid-19 testini zorunlu olacak.

Başbakan Jean Castex, Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, salgının hızla yayıldığı 16 ülkeden Fransa’ya gelecek yolcuların havalimanlarında Kovid-19 testi yapmasının zorunlu hale geldiğini belirtti.

Yolcuların Fransa’ya gelmeden en fazla 72 saat içerisinde test yaptırmaları veya havalimanlarında teste tabi tutulmaları gerektiğini ifade eden Castex, testin Fransa'daki havalimanında yapılması durumunda sonuçların 24 saat içerisinde ilgili kişiye telefon veya elektronik posta yoluyla bildirileceğini, testi pozitif çıkan kişilerin ise karantina altında tutulmalarının zorunlu olacFransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldıağını söyledi.

1 AĞUSTOSTAN İTİBARAN BAŞLAYACAK.

* HABERİ, ALMAN MEDYASIDA AKTARDI.

Castex, bu uygulamanın 1 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe gireceğinin altını çizdi.

Fransızlara, salgının durumunun endişe oluşturması nedeniyle Katalonya’ya seyahat etmemelerini tavsiye eden Castex, Fransa ile İspanya arasında seyahatlerin sayısını en aza düşürmek için Madrid ile görüşmelerin yapıldığını aktardı.

Başbakanlık, söz konusu 16 ülkenin ABD, Birleşik Arap Emirlikleri,Bahreyn,Panama, Güney Afrika,Kuveyt, Katar,İsrail,Brezilya,Peru, Sırbistan,Cezayir, Türkiye, Madagaskar, Hindistan ve Umman olduğunu bildirdi.

Fransız yetkililer, ülkede salgının hızla yayılmasından endişe ediyor.

Fransa Halk Sağlığı Kurumuna göre son 3 haftada Kovid-19 vaka sayıları yüzde 66 arttı.

*FRANSA'DA  VİRÜSTEN ÖLENLER ÇOĞALDI

*KORONA VİRÜS 2.DALGASI BATI'DA

Fransa’da salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bin 182'ye, vaka sayısı ise 210 bin 972'ye yükseldi.Hollanda’da ürküten artış

ÖTE YANDA,HOLLANDA'DA  KORKUTAN VİRÜS ARTIŞI

HOLLANDA'DA koronavirüs vaka sayısı, bir haftada yüzde 84 oranında yükseldi.

Sağlık Bakanlığı, 15-21 Temmuz tarihlerinde ülkede 987 yeni Kovid-19 vakası tespit edildiğini duyurdu. 8-14 Temmuz tarihleri arasında vaka sayısı 534'tü. Ülkede toplam vaka sayısı ise 52 bin 73'e yükseldi. Ölenlerin sayısı da 6 bin 136.

(Yalçin Çakir)

Kaynak ; AA;  yhy/ Avrupa'da Koronavirüs haberleri.25.07.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın