Fransa'da korona panığı

Fransa'da korona panığı

Paris nazara geldi

FRANSA,CORONA Fransa'da corona virüse teslim oldu! Her 30 saniyede bir kişi...VİRÜSE TESLİM OLDU!

HER 30 SANİYEDE BİR KİŞİ HASTALIKTAN ÖLÜYOR.

Fransa'da corona virüs kabusu büyüyor. Fransa'da bugüne kadar 1 milyon 400 binin üzerinde kişi coronavirüse yakalanırken 37 bin kişi ise hayatını kaybetti. Ülkedeki sokağa tepki gösterilen sokağa çıkma yasağı ve diğer covid-19 önlemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Fransa Başbakanı Jean Castex, ülkede her 30 saniyede bir kişinin corona virüs nedeniyle hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

PARİS'E  İKİ DEFA GİTMİŞTİK. PARİS NAZARA GELDİ.

Fransa Başbakanı Jean Castex, ülkede her 30 saniyede bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastaneye yattığını bildirdi. Başbakan Castex, tepkFransa'da corona virüse teslim oldu! Her 30 saniyede bir kişi...i çeken sokağa çıkma yasağıyla ve diğer Kovid-19 önlemleriyle ilgili, kamu televizyonu TF1'e açıklamalarda bulundu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA TEPKİ!

Halktan, özellikle esnaftan Kovid-19 tedbirlerine uymakta ısrarcı olmaları çağrısında bulunan Castex, hükümetin, tepkilere neden olan sokağa çıkma yasağı kapsamında alınan kararlardan geri adım atmayacağını ifade etti.

FANSA'DA HER 30 SANİYEDE KOVİD-19 KAPAN BİR KİŞİ HASTANELİK OLUYOR

Castex, Avrupa'de ve Fransa'da Kovid-19 vaka sayısının oranında büyük artış yaşandığına dikkati çekerek "Salgından bu yana 37 bin vatandaşımızı kaybettik. Her 30 saniyede bir -içlerinde yaşlı olmayanlar da var- Kovid-19'a yakalanan 1 kişi hastanelik oluyor." diye konuştu.

Ülkede yoğun bakım ünitelerinin, gerekli adımlar atılmasa, 15 günde dolacağı uyarısında bulunan Castex, halihazırda yoğun bakım ünitesine bağlı 3 bin 600 kişi sayıFransa'da corona virüse teslim oldu! Her 30 saniyede bir kişi...sının kasım ayı içerisinde 6 bin civarına çıkacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE,46 BİN 290 VAKA GÖRÜLDÜ

Fransa Halk Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamaya göre, Fransa'da 231 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle virüs kaynaklı can kaybı 37 bin 19'a ulaştı.Fransa'da corona virüse teslim oldu! Her 30 saniyede bir kişi...

Ülkede virüs bulaşan kişilerin sayısı son 24 saatte 46 bin 290 artışla 1 milyon 413 bin 915'e çıktı.

SOKOĞA ÇİKMA YASAKLARI UYGULANMAYA BAŞLANDI.

Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış nedeniy le Fransa genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.
BASİNDE FRANSA HABERLERİ.

Haber;AA.Derleyen;YeniyurtHeberAjansı.2.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın