Fırıncı değil Birinci Oldu

Fırıncı değil Birinci Oldu

Volkan, "Ben de elbette ilerde siyasete atılmayı düşünüyorum" dedi.

FIRINCI DEĞİL BİRİNCİ OLDUFırıncı değil birinci oldu

Ortaokul öğretmeni "Senden ancak fırıncı olur" demişti.

Volkan Akdoğan, Köln Hukuk Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Volkan'ın başarısı Türklere örnek olur umarız.

ÖNYARGILARI YIKTI
ALMANYA'nın Mannheim şehrinde dünyaya gelen Volkan Akdoğan (28), başarılı bir öğrenci olmasına karşın önyargılarla boğuşmak zorunda kaldı. Daha ortaokulda öğretmeninin kendisine, "Senden fırıncı olur" dediğini anlatan Akdoğan, Köln Hukuk Fakültesi'ni birincilikle bitirdi.

Akdoğan,"Karşılaşacağınız zorlukların hiçbirinin cesaretinizi kırmasına izin vermeyin. Kendinize güvenin" dedi.

 SİZİ ZORLUKLAR YILDIRMASIN
Gençlere "yılmayın" çağrısı yapan Akdoğan, "İhtiyacınız olan şey disiplin, hırs, azim, alçakgönüllülük, takım ruhu ve biraz da şans" şeklinde yorumlar yaptı.

Halen Alman Ticaret Vakfı'ndan aldığı bursla doktorasını yapan Akdoğan, doktora tezini 18 ay içinde bitirip, doğduğu şehir Mannheim'a dönecek. Akdoğan, "Mannheim benim evim. Memleketimi ve insanlarını seviyorum, onlar için çalışmak istiyorum" diye konuştu.
D
EV FİRMALARDA STAJ YAPTI
Otomobil devi BMW ile Clifford Chance, Freshfields Bruckhaus Deringer, Orrick, Herrington & Sutcliffe, Heuking gibi dünyanın en iyi hukuk bürolarında staj yapan Akdoğan, siyasetle de ilgili. Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi olan Akdoğan, Mannheim belediye meclisinde öğrenci temsilciliği yaptı. Volkan, "Ben de elbette ilerde siyasete atılmayı düşünüyorum" dedi.

BAŞARILAR TESADUFÎ DEĞİLDİ.

Fatih Yılamaz.İlyay Yeniyurt. 29.12.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın